אובמה-רומני: בין הבטחות לביקורות

הלילה יפגשו בדנבר אובמה ורומני לעימות הטלוויזיוני הראשון והמסקרן ביניהם. לפחות על פי הסקרים רומני יצטרך לעבוד קשה כדי לשבות את לבו של הקהל האמריקני. הסקרים אמנם מדברים על יתרון של כ-3% בלבד לטובת אובמה, אבל הוא מוביל בבטחה ברוב המדינות המתנדנדות, כך שרומני יצטרך לעבוד קשה מאוד כדי לחזור לעניינים

העימות הראשון בין הנשיא ברק אובמה למועמד הרפובליקני מיט רומני יערך לפנות בוקר באוניברסיטת דנבר - שעה וחצי שתשודר מחוף לחוף.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מצבו של הנשיא אובמה טוב יותר משל רומני, הוא מוביל בהרבה מבחינת ספירת האלקטורים, והקמפיין של רומני מבולבל ובעייתי. עם זאת, עצם קיומו של עימות הוא טוב לרומני, שמקבל עמדת פתיחה מצוינת בה הוא מוצג מול הנשיא. זו הפעם הראשונה שבה העם האמריקני יצפה בהם יחד - זה מול זה הם לכאורה שווים.
רומני בסך הכל צריך לזרוק הבטחות על העתיד, לעומת אובמה שצריך להגן על הרקורד שלו - וזו משימה יותר קשה. בנוסף, על אף שאובמה רטוריקן נפלא הוא לא מצטיין בעימותים מסוג זה. לקראת העימות בשני המחנות מורידים ומנמיכים ציפיות מהמועמד שלהם, כדי שאחריו יוכלו לומר שהמועמד שלהם הצליח.


ככל שהבחירות מתקרבות, עולה ביקורת קשה גם בטורי פרשנים, וגם בתוך המפלגה הרפובליקנית על ניהול הקמפיין של רומני. זה היה אמור להיות הרבה יותר קל עבורו, גם בשל מצב הכלכלה בארצות הברית. מה שקרה הוא שמיט רומני מתחמק מכל השאלות הקשות.

ביקורת על הקמפיין של רומני. ארכיון (AP)

אגב, עדיין מוקדם להספיד, יש עוד חודש לבחירות, והוא עוד יכול לנצח. כלכלה הוא מבין, הוא ניהל את אחת החברות הפיננסיות הגדולות באמריקה. אך למרות שיש לו תפיסה כלכלית הוא לא עונה על השאלות הכלכליות. הוא אומר "כשאהיה נשיא - אענה". המפלגה שלו הלכה יותר רחוק ממנו והוא יותר מתון מהם, וגם ככה הוא מתקבל במפלגתו בחצי חשדנות.