ההקלטות שיטרפו את הקלפים בש"ס

בש"ס עדיין לא יודעים לאמוד את השפעות הסרטון שבו נראה הרב עובדיה יוסף מותח ביקורת על תפקודו של אריה דרעי, אך אין ספק שמדובר במכה אנושה לתדמיתו של מנהיג המפלגה כממשיך דרכו של מרן. עמית סגל מביא את המסקנות המסתמנות מפרסום הסרטון וגם את המנצחים והמפסידים מפרסומו

דבר אחד בטוח: ההקלטה - פצצת אטום ש"סניקי (פלאש90)

כמה מסקנות מההקלטות הנדירות שפרסמתי הערב יחד עם יאיר שרקי במהדורה המרכזית, הקלטת הסודית של ש"ס:
1. ההקלטה ששידרנו היא פצצת האטום הש"סניקית. היא המתינה בכספת אחת בירושלים במשך שנים. האם הוצאתה עכשיו מבשרת שבקרוב יופעל נשק גרעיני נגדי? האם אחר כך יישאר משהו ממורשתו של הרב, או רק מדבר ציה אלקטורלי?

2. נוגע ללב לראות את הרב עובדיה, למדן מופלא וקשיש מופלג. זה לא הרב עובדיה המקלל שנמכר לנו שנים בדרשות מוצ"ש. כשמעצבנים אותו הוא מכה על מסעד השולחן, כשמצערים אותו הוא מצטער, כשהוא רואה את הנכדים הוא זורח. הומוריסטי, סרקסטי לפעמים, תמיד חד כתער. בקטע היותר מרגש הוא מסביר מה הקריטריון שלו לבחור יו"ר לש"ס: "איתו, יכולתי לכתוב שישה-שבעה ספרים, היה לי שקט". זה מה שהוא רצה באמת, לא תככים וקומבינות כמו שאפפו את חצרו בשנים האחרונות.

3. אני מודה שלא העליתי על דעתי שישי בכלל יתקרב לגרד את אחוז החסימה. לצאת נגד ש"ס שייסד מרן אחרי שעמדת בראשה שנים? מיהם 100,000 הש"סניקים שיילכו איתו? ההקלטות הערב מאששות את הסנטימנט שבכל זאת מקרב אותו אל ארבעת המנדטים: הש"סניקים קרועים בשאלה מי באמת ממשיך דרכו של מרן, ואלה שבצד של ישי מרגישים שהוא הודח שלא בצדק. מה הסיפור האמיתי? ישי יגיד שבהקלטה מ-2008 ניכרים דברי אמת, ואילו בשנתו האחרונה האינטרסנטים השתלטו על הרב שכבר נחלש מאוד; דרעי יגיד שב-2008 הרעילו את האווירה סביב הרב ולקח לו ארבע שנים לשקם אותה.

4. מה נשאר מכל ההבטחות של הצדדים לשמור על מערכת בחירות נקייה? לא להשמיץ זה את זה? השנאה מקלקלת את השורה. היא עוד תקלקל ובגדול. מי ירוויח? כחלון, בנט, נתניהו. דרעי וישי רק יפסידו.

5. כיף להגיד בטלויזיה: "מרן, זכר צדיק לברכה".

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עמית סגל