שי עלה לבד לארץ וסיים קורס קצינים: "תדעו שיש מישהו ששומר עליכם"

בגיל 14 עזב שי קרסיקוב את קזחסטן, נפרד ממשפחתו ועלה לארץ לבדו. הוא התגבר על הקשיים והגעגועים העזים, התגייס לצה"ל, יצא לקורס קצינים והפך למ"מ טירונים. בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט נזכר סג"מ קרסיקוב בחג הראשון כחייל בודד ומספר על הרגע בו הבין שמישהו שומר עליו

סג"מ קרסיקוב (דובר צה"ל)

עליתי בגיל 14 מקזחסטן, לגמרי לבדי. כשעזבתי את קזחסטן, עזבתי את כל המוכר לי אך הקושי הגדול ביותר היה לעזוב את משפחתי. ביום בו סיימתי את קורס המ"כים, לפני כשנה וחצי, קיבלתי שיחת טלפון מקזחסטן בה הודיעו לי שאבי נפטר מדום לב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בשל התפקיד שהיה עליי לקבל, טסתי לקזחסטן, לשהייה של שבוע וחצי כדי להיות עם משפחתי. זו הייתה אחת התקופות הקשות בחיי, אבל אני מאמין שאם אבי היה רואה אותי עכשיו, הוא היה מתגאה. המעבר לישראל היה חזון שתמיד שאפנו אליו.

כעת אני גר בקיבוץ גבעת ברנר. כשעליתי ארצה ידעתי רק שלוש מילים אך בית הספר עזר לי להתאקלם ועד מהרה הדבקתי את הפער. כשהייתי ילד, הייתי בתנועת נוער שפיתחה בי את רוח הציונות. אחי עלה בשנת 1999 ושירת גם כן בצה"ל, בחיל האויר. כיום הוא מתגורר באריאל ושם הוא לומד. העובדה שאחי כאן איתי, מחזקת אותי (אבל לגור איתו יותר משבועיים, זה כבר אתגר לא קטן).

להוביל את החיילים באש ובמים

בשנת 2009 התחלתי את שירותי הצבאי. התגייסתי לחטיבת הנח"ל ועברתי את הטירונות, אימון מתקדם וקו אותו תפסנו. שם הבנתי כמה אני נהנה וכמה טוב לי ולכן החלטתי לצאת לקורס מ"כים. כשהפכתי למפקד רציתי להוביל את החיילים בדרך הטובה ביותר, להיות איתם באש ובמים.

התקופה בה הייתי מ"כ השפיעה עלי מאוד ולכן בשנת-2011 בחרתי לצאת לקורס קצינים. חטיבת הנח"ל היא חטיבה שמתפתחת תמידית והאנשים בה מדהימים. ידעתי שבחטיבה הטובה ביותר בצה"ל אני אוכל ליישם את חשיבות ההדרכה.

כיום, אני מפקד מחלקה על טירונים בבסיס לאימונים חטיבתיים של חטיבת הנח"ל. זה החלום שלי. כשהתחלתי בתור מפקד בבא"ח רציתי לשנות מספר דברים בערכי המנהיגות, ועכשיו אני יכול. תחושת ההשפעה שיש לי על חיילי היא אדירה. כמפקד מחלקת טירונים אני יכול להעביר את הערכים בהם אני מאמין - אני מעביר לחיילי שיעורים בנושאים שונים ודרך השהות הארוכה איתם אני מלמד אותם על אהבת המולדת, היסטוריית המדינה וערכים חשובים נוספים- כל אלה כדי שיהיו חיילים טובים יותר ואנשים טובים יותר.

מישהו ששומר

יש לי כמה חיילים שהם עולים חדשים וחיילים בודדים, ממש כמו שאני הייתי. הם מקבלים יחס זהה אך עם זאת, עזרה עצומה מהמפקדים וממני. מהיום שבו הם נקלטים לחטיבה, הם עוברים חניכה צמודה שנעשית על ידי מש"קית עלייה. למרות קשיי השפה, אני מקפיד לדבר איתם עברית בלבד כדי שילמדו מהר, תוך כדי שאני מבין אותם ומזדהה עם הקשיים שהם עוברים.

בתחילת שירותי, תפסתי קו באיזור יהודה ושומרון. זה היה בדיוק בחג. הייתי בעמדת שמירה והסתכלתי על העיר אריאל. לאחר שבוע ביקרתי את אחי בביתו. הסתכלתי על עמדת השמירה שהייתה בקרבת מקום ופתאום הבנתי- עכשיו מישהו שומר עליי.

בחג הסוכות הראשון שלי בצה"ל, הפלוגה שלי קיבלה משימה - לאבטח את היישוב היהודי בחברון. אני זוכר היטב את תושבי העיר היהודים בדרכם אל התפילה במערת המכפלה. הבנתי שמשימתנו מאפשרת שמירה על הסדר, הביטחון והשקט של כלל התושבים.

בחגים הקרובים, אני וחיילי נשאר בבסיס כדי לשמור על ביטחון תושבי המדינה. בשמי ובשם לוחמי חטיבת הנח"ל שעושים לילות כימים על מנת להבטיח שהחגים הקרובים יעברו בשקט ובביטחון, אני מאחל לכל תושבי מדינת ישראל שנה טובה מלאה בהצלחה ובהגשמה. חשוב לי שתדעו שיש מישהו ששומר עליכם. אני זוכר זאת תמיד.