"אלוהים, תן לי רק עוד מתנה, את החיים של קובי על פני האדמה"

חברי הילדות של קובי כהן מסרבים להרים ידיים. ריאותיו של הצעיר בן ה-30, שהיה אמור לחגוג את יום נישואיו, קרסו בעקבות מחלה חשוכת מרפא וכעת הוא נאבק על חייו וממתין להשתלה דחופה. "הזמן שלו הולך ואוזל", מתריעים החברים, "לא נשקוט עד שתרומת הריאות הפוטנציאלית תתאים ותושתל בגופו הצעיר של הנשמה הגדולה שלנו"

מחכה להשתלה. קובי כהן (רויטל כהן)

אנא הכירו את חבר הילדות האהוב והיקר שלנו קובי. קובי נולד וגדל בחיפה, בן להורים המקסימים, סימה ואבי, ואח בכור ליוסי, מתן, דניאל ומאור.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

זיכרונות הילדות הראשונים שלנו יחד כחברים הם עוד מימי בית הספר היסודי, חופית, בו למדנו כולנו. שמונה חברים מגובשים, "הגרעין" אנו מכנים עצמנו; למדנו יחד, התבגרנו, התגייסנו, השתחררנו, עבדנו, למדנו, התחתנו, ואפילו המצאנו וחגגנו חג משלנו, עליו אנו שומרים באדיקות כבר 16 שנה.

אך פקד אותנו אסון נורא. קובי שלנו, רק בן 30, במקום לחגוג את יום נישואיו הרביעי עם אשתו האהובה רויטל, צריך להיאבק על חייו ולהמתין להשתלת ריאה דחופה.

הכול התחיל לפני ארבעה חודשים. שיעול טורדני גרם לקובי להיבדק, ונתגלתה בריאותיו מחלה חשוכת מרפא בשם IPF, אשר החלישה את תפקודי הריאות שלו באופן הדרגתי ודרסטי, עד להחרבתן הסופית ביום שישי האחרון. לאחר שכשלו כל ניסיונות הסיוע האפשריים, ולאחר שעבר שלושה בתי חולים עד הגיעו לטיפול נמרץ בבילינסון, לא נותרה לרופאים ברירה אלא להרדימו, לחברו למכונת לב ריאה ולהמתין לתורם מתאים.

אנחנו החברים, לא יושבים בחיבוק ידיים ופועלים במרב המאמצים על מנת למצוא לקובי תורם באופן בהול, ולהחזירו אלינו, לרויטל, למשפחתו ולחיים הנורמטיביים מלאי שמחת החיים שלו.

הזמן אוזל

אנו פועלים ברשת, ומגייסים גם את אמצעי התקשורת על מנת להפיץ לכמה שיותר אנשים את הסיפור, בתקווה שנוכל למצוא לקובי תורם בקרב משפחות שאיבדו, לצערנו הרב, את יקיריהם.

אנו מודעים ומבינים כי תרומת איברים אינה בראש מעייניו של מי שעלול לאבד את יקירו, אך מקווים כי אולי יוכל למצוא פינה של נחמה בהענקת החיים לקובי.

בתחילת השבוע קיבלתנו שיחת טלפון מאחות מבית החולים תל השומר, אשר התקשרה לבשר לנו שפעילותנו מתחילה לקצור פירות. לדבריה: "זה באמת עוזר. אני אחות, ובמשמרת שלי הבוקר הייתה משפחה שהסכימה לתרומת איברים, והם הזכירו את קובי וכמה סיפורו נגע לליבם. לצערי, לא ניתן היה לקחת ריאות...אבל, בכל זאת, דע שבזכות מה שעשיתם מישהו זכה באיבר לו חיכה."

מאוד משמח אותנו לדעת שהצלנו אדם ושאכן עוררנו מודעות לתרומת איברים. זה משרה באנו המון כוח ותקווה. תוך יממה מיום הפרסום האשון היו לנו כ-1,000 שיתופים, וכיום אנו עומדים על קבוצה בפייסבוק של יותר מ-30,000 חברים. עם זאת, חייבים להמשיך ולהרחיב את מעגל המודעות לתרומה כי הזמן של קובי הולך ואוזל. לא נשקוט עד שתרומת הריאות הפוטנציאלית הבאה תתאים ותושתל בגופו הצעיר של הנשמה הגדולה שלנו - קובי!

חברי הילדות של קובי - "הגרעין"

הצטרפו לקבוצה בפייסבוק "מצילים את קובי"