הזינוק במחיר הדלק ישפיע על כלל המשק

הבוקר נקבע מחיר הדלק, שצפוי להגיע לשיא של כל הזמנים בסוף השבוע - על 8.25 שקלים לליטר 95 אוקטן בשירות עצמי. מדובר בזינוק משמעותי של 55 אגורות מהחודש שעבר. קרן מרציאנו על ההשפעות הצפויות במשק והלחץ הפוליטי האדיר שיופעל על ראש הממשלה עד לחצות השבת

העלאת מחיר הדלק לשיא של כל הזמנים - 8.25 שקלים לליטר 95 אוקטן בתדלוק עצמי - מורכבת, בין היתר, מעליית מחירי הנפט בעולם, כמו גם זינוק שער הדולר וכמובן - העלאת המע"מ בישראל. מדובר בעלייה של 55 אגורות לעומת החודש הקודם, וניתן לראות שהיא תיעשה בשתי פעימות. הראשונה - קפיצה של 7 אגורות במחיר בחצות הלילה שבין שישי לשבת, והשאר בלילה שבין שבת לראשון.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נכון לעכשיו, ראש הממשלה לא מתערב בנושא, אך במקרים כאלה, שבהם נותר עוד מעט זמן לכניסת המחיר החדש לתוקף, יופעל לחץ פוליטי אדיר על נתניהו כדי שישנה את ההחלטה - ולו רק באופן זמני.

במשרד האוצר מתנגדים לשינוי המחיר באופן נחרץ, זאת מכיוון שרק בחודש שעבר עלו המסים בשיעור של כ-14 מיליארד שקלים. בעקבות זאת טוענים באוצר כי לא ניתן לזגזג בצורה כזו במדיניות הכלכלית. כמו כן, באוצר מתנגדים בתוקף להורדת המחיר, וזאת משום שכל שינוי - ולו של 10 אגורות - משמעותו פחות 300 מיליון שקלים בהכנסות לקופת המדינה.

קרן מרציאנו (חדשות 2)
העלאת תעריף הדלק צפויה להשפיע על כלל המשק. זאת מכיוון שהדלק הוא מרכיב משמעותי בכל מוצר צריכה שאנו צורכים. החל ממזון ועד פריטים משמעותיים יותר. כשהדלק והחשמל עולים, הרי שלתעשייה הרבה יותר קשה להרוויח. משכך - גם היא מעלה מחירים ומי שיספוג את זה, כמו תמיד - יהיו הצרכנים.