הכדורגל הישראלי בעליבותו

עירוני קריית שמונה תארח מחר את ״משחק העלייה״ שלה לצ׳מפיונס ליג באצטדיון רמת גן, בלי ספק האצטדיון הגרוע ביותר עלי אדמות לקיים את המשחק הזה. העובדה הזו בלבד מעלה מחשבות נוגות בראשו של בן מיטלמן לגביי הפרויקט של איזי שרצקי - אם במשחק השיא נאלצים האוהדים לנסוע מאות קילומטרים, האם כל זה היה שווה?

אצטדיון רמת גן, יהיה ריק גם מחר (חדשות 2)

זה הולך להיות מראה קשה ומדכא. בקריית שמונה מצפים לקהל שיא של 5,000 איש - שלא יטרחו. 5,000 צופים במפלצת ששמה רמת גן נראים ונשמעים כמו 100-200 בכל מגרש אחר.

המשחק מתחיל בשעה 21:45 כפי שאופ"א מחייבת. כואב הלב על מעט אוהדי קריית שמונה שחיים בעיר ובסביבה, ויצטרכו לנסוע הביתה שעתיים וחצי, ולחזור אחרי 2 בלילה, לפני יום עבודה ולימודים.

הצטרפו לדף הפייסבוק של בן מיטלמן

כמובן שההפסד 0-2 במשחק הראשון לא מותיר לקריה הרבה סיכוי. היריבה, באטה בוריסוב מבלארוס, לא אטרקטיבית בעליל ולכן אני לא רואה מצב שיגיעו בכלל אוהדים ניטרליים.

זה מעלה אצלי מחשבות נוגות כלפי כל הפרויקט של איזי שירצקי. מה שווה הכול אם משחק כזה, שאמור להיות שיא השיאים וחגיגה גדולה, מתקיים כמעט 200 ק"מ מהבית, באמצע הלילה, נגד יריבה מדכאת?

עדי פרג' הדובר של קריית שמונה מסכים שרמת גן היה האופציה האחרונה שרצתה הקבוצה. אך ביום שבו הקבוצה היתה חייבת להעביר לאופ״א את שם המגרש המארח לא נותרה שום אופציה אחרת - המגרש בקרית שמונה הוא כמובן לא אופציה, קריית אליעזר בחיפה (האופציה הריאלית) לא מאושר לשלב הזה וכך גם אצטדיון המושבה בפתח תקווה ואפילו בלומפילד.

אגב, המגרש בפתח תקווה - הוא טרי מהניילון ואמור לארח בקיץ הקרוב את אליפות אירופה לנבחרות צעירות. בלומפילד אירח לפני שתי עונות משחקים בליגת האלופות עצמה. הערב, אגב, יהיו שם הרבה יותר צופים במשחק של מכבי תל אביב נגד מכבי חיפה.

אז מה זה אומר על הכדורגל שלנו שהמגרש הנוראי ביותר הוא היחיד שכשר לארח את אלופת ישראל?