מאחורי הקלעים של ה"קיצוץ" במס

לאחר שח"כ חיים כץ ויו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני לחצו, נתניהו ושטייניץ ויתרו וביצעו ברגע האחרון שינויים בתכנית הגזירות החדשות. קרן מרציאנו תוהה האם השינויים היו ידועים מההתחלה ומטרתם הייתה רק קרדיט פוליטי?

הגזירות החדשות אמורות לצאת לדרך, ועד הרגע האחרון נעשו בהן שינויים. אתמול נעשה בה אחד השינויים המשמעותיים, זה שנוגע לכמה נשלם יותר למס הכנסה בשנה הבאה. חברי הכנסת חיים כץ, שיש לו הרבה כוח במרכז הליכוד לחץ, וכך גם חבר הכנסת משה גפני, יושב ראש ועדת הכספים, ומול הלחץ הזה ראש הממשלה בנימין נתניהו ושר האוצר יובל שטייניץ הסכימו לוותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

מי שמרוויח 10,000 לחודש היה אמור לשלם 11 שקלים יותר והגזרה הזאת בוטלה. בעלי משכורות של 14,000 שקלים גם כן הרוויחו, וירדו להם מהנטו 41 שקלים במקום 61 שקלים. מי שמשתכר 20,000 שקלים ייפרד מ-100 שקלים, ובעלי המשכורות הגבוהות ייפגעו יותר. על משכורת של 40,000 שקלים ישלמו עוד 352 שקלים בחודש. אז בסופו של דבר יצאה תוצאה מבורכת - בעלי המשכורת הגבוהות ישלמו יותר.

נשאלת השאלה למה אי אפשר היה לחשוב על זה קודם? או שאולי כן חשבו על זה ורצו שחברי כנסת יילחצו ואחר כך לתת להם קרדיט. פוליטיקה, אתם יודעים.