"הגמל החדש" של הבדואים בסיני: טנדר עם מקלע

התאגדויות הבדואים בחצי האי הפכו מרשתות הברחה למיליציות חמושות. עד עכשיו הצבא המצרי לא העיז לעשות פטרולים אחרי שעת דמדומים ברחבי סיני והבדואים עשו ככל העולה על רוחם, אבל עכשיו מתכוננים שם למבצע "נשר 3" בניסיון להשתלט על האנדרלמוסיה. אהוד יערי בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט

סיני הופך ל"פתח-לנד", במובן זה שהוא הופך לחבל-ספר של מדינה שיש לה שלום עם ישראל, אבל הגבול רותח וכנראה ימשיך לרתוח עוד זמן לא קצר.

הסיבה העיקרית לזה היא שבתוך חצי האי יש התאגדויות של בדואים, שהפכו מרשתות הברחה למיליציות חמושות. הם אימצו תפיסות עולם סלאפיות-ג'יהאדיות, והם פועלים עם - והרבה פעמים בלי - הנחיה או קשר עם עזה וגורמים אחרים. אחד הארגונים האלה כבר יצר קשר עם השלוחה של אל קעידה בחצי האי ערב, שמרכזה בתימן, בניסיון לקבל סיוע והכרה מאיימן אל זוואהירי, מחליפו של בן לאדן.

הטנדר טויוטה עם המקלע מאחורה, הוא הגמל החדש של הבדואים ואנחנו רואים שם ציים של טויוטות עם עשרות ולפעמים מאות בדואים חמושים, שהצבא המצרי לא העז לטפל בהם עד עכשיו.

מבצע "נשר 3"

עד עכשיו, צריך להדגיש את זה, הצבא המצרי לא העיז לעשות פטרולים אחרי שעת דמדומים ברחבי חצי האי סיני והבדואים עשו ככל העולה על רוחם. מול המצב הזה צריכה מצרים עכשיו להתנהל, כשברור גם לנשיא מורסי כנראה שיש פה איום של טרור על מצרים עצמה ולא רק על ישראל.

לכן צריך להניח שהמצרים יבקשו תגבור נוסף של הכוחות שלהם בקדמת חצי האי, סמוך לגבול ישראל, מעבר לשבעת הגדודים ושש הפלוגות שישראל כבר התירה להם להכניס לגזרה הזו וצפוי מבצע חדש שאני מניח שיקראו לו "נשר 3".

היו שני מבצעים קודמים - "נשר 1" ו"נשר 2" נגד הבדואים שהיו מבצעי-נפל, אבל המבצע החדש "נשר 3" הוא המבצע שבו הצבא המצרי ינסה להשתלט על האנדרלמוסיה שהשליטו הבדואים בחצי האי ובראש ובראשונה לפרק מנשקן את המיליציות של הסלאפים הבדואים שוחרי הג'יהאד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת