הקשר הסורי של ניסיון הפיגוע בדרום

פעילי הג'יהאד העולמי, שניסו להוציא אתמול לפועל את הפיגוע בדרום דרך סיני, פועלים גם בסוריה. הג'יהאד - אל קעידה אם תרצו, מזהה היטב שטחים בלתי נשלטים. עתיד דומה למציאות בגבול מצרים, שהפך למתוח ובעייתי, צפוי גם בגבול סוריה

חיסול חוליית הג'יהאד אתמול בצהריים ברצועת עזה, פתר כנראה בעיה קטנה או דחה פיגוע אותו הם גלגלו מסיני לשטח ישראל. אבל יותר מכך, זה הגדיר את גודל הבעיה. הג'יהאד העולמי מזהה היטב שטחים בלתי נשלטים.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של רוני דניאל

הוא מזהה את זה בסיני ומזרים לשם אנשים שלו והתארגנויות שלו. הוא מזהה את זה גם ברצועת עזה ולכן הג'יהאד העולמי, אם תרצו - אל קעידה, יושבים לבטח גם בתוך הרצועה.

יותר מהכל, הג'יהאד מבין את גודל ההתפוררות בסוריה ואנשיו נמצאים גם שם, נוטלים חלק בכל המאבקים. את מירב פיגועי ההתאבדות בסוריה עשו ארגוני הג'יהאד העולמי שזלגו לתוך סוריה מעירק וממקומות אחרים.

ישראל מתמודדת היום עם הטרור שבא מסיני בדרך של פגיעה במוביליו שנמצאים ברצועת עזה. זה מאוד חלקי, אבל אין ברירה, כי לפעול בתוך סיני הרי הרבה יותר מורכב בשל השלום עם מצרים.

לכן, חוליה אחת חוסלה, חוליות אחרות יצמחו שוב וכך הופך גם הגבול הזה בסיני שהיה כל כך מנומנם ושקט, לגבול בהחלט בעייתי של טרור שמתדפק. עוד ימים יבואו שגם הגבול בסוריה, מותר להעריך, שקט - בוודאי שלא יהיה.