הגיבור הטראגי של השבוע: השר שטייניץ

רגע לפני שגם הכנסת תאשר את הגזירות הכלכליות, ירון אברהם מצביע על הגיבור הטראגי של השבוע האחרון: שר האוצר יובל שטייניץ. שוב, שטייניץ יוצא האיש הרע, קפיטליסט מושחז וחסר הרחמים - ועוד בדרך מתלונן שלא כיף לו

השבוע תתכנס הכנסת לדיון מיוחד שיעסוק בגזרות הכלכליות שהשיתו ראש הממשלה ושר האוצר על הציבור. כזכור, בין היתר הגזרות כוללות קיצוץ מאסיבי בתקציבי הממשלה, העלאת המע"מ החל מהחודש הבא, העלאת המס על סיגריות ובירות, ומיני גזרות נוספות שמכוונות, כמו תמיד, לעבר מעמד הביניים והשכבות החלשות.

איך קרה שספרד ויוון הפכו למילה נרדפת לאירן? איך קרה שכל משפט בנושא כלכלי כולל את שתי המדינות הללו? ומי בעצם היה זה שהעלה את הרעיון המבריק לשרבב אותן לכל משפט, שטייניץ או נתניהו?

איך שלא יהיה, לצערו של שר האוצר, הוא לא יכול לרוץ לאולפני הטלוויזיה, בשמונה בערב, בשלושת הערוצים במקביל, ולפנות לעם ישראל. וכך, שוב, שטייניץ יוצא האיש הרע, הקפיטליסט המושחז, חסר הרחמים - ועוד בדרך - הוא מתלונן שלא כיף לו.

הקרב במליאה כבר אבוד מראש

בשבוע הבא שטייניץ יגיע למליאת הכנסת כדי לשמוע את ההעלבות של חברי הכנסת באופוזיציה. הוא כבר רגיל. כמעט חסין.

בשבוע שעבר הוא חווה טעימה קטנה בוועדת הכספים, אבל מאחורי הקלעים סייע לו אלקין, איך לא, לתפור את המהלך, ואפילו לגייס את המפלגות שהתנגדו בממשלה, ש"ס והעצמאות. סאגת ההצבעות שם בוועדת הכספים נראתה כמו הצבעה לוועדת קישוט בכיתה ג'. מכורה לילדה הכי יפה בכיתה.

אחרי כל זה אין פלא, שמיד לאחר שיצא גיבורנו הטראגי שר האוצר מוועדת הכספים, הוא עצר במזנון הכנסת. חבורה של נשים מבוגרות ביקשו להצטלם איתו. הסתופפו בזרועותיו.

אם זו התגובה שאני מקבל עכשיו, בגזירות האלה, חשב לעצמו, אז עם הקרירות שנושבת משלי יחימוביץ' אני כבר אסתדר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת