בליכוד חוששים מהכוח של הנגבי

במפלגת השלטון מברכים כלפי חוץ על חזרתו של השר וח"כ לשעבר הביתה לליכוד, אבל שלא לציטוט יודעים שרים בכירים כי להנגבי עדיין יש בסיס כוח חזק במרכז הליכוד ולדבריהם היו "מעדיפים שיישאר בקדימה ויתפרק יחד איתם"

צחי הנגבי והמכתב (חדשות 2)

שאלה של יצירתיות: צחי הנגבי מנסה לשכנע מתפקדי קדימה לעבור לליכוד

אחרי שניסה לפרק את קדימה - ונכשל - צחי הנגבי, שחזר בשבוע שעבר לליכוד, ממשיך בניסיונותיו להעביר יחד איתו אנשי קדימה, הפעם לא חברי כנסת - אלא מתפקדים.

במכתב ששלח הנגבי לכמאה אלף מתפקדי מפלגת קדימה, הוא כותב: "בשנת 2005 הקים ראש הממשלה
אריאל שרון את "קדימה". רבים מתומכיו, ואני בתוכם, הצטרפנו לתנועה חדשה. כעבור 44 ימים בלבד ירד שרון מן הבמה הציבורית. אנחנו נשארנו ב"קדימה" שבע שנים נוספות ופעלנו ללא ליאות להצלחתה".

הנגבי, שמעברו לליכוד מדיר שינה מעיניהם של שרים וחברי כנסת רבים בליכוד, הוסיף: "לצערי, הגעתי למסקנה הכואבת כי אין לי עוד מקום ב"קדימה" תחת הנהגת שאול מופז. פעולותיו דרדרו את מעמד התנועה לשפל חסר תקדים".

אחר כך מסביר הנגבי את הצעד שעשה ורומז לסוגיית הגרעין האירני: "חמור מכך: החלטתו (של מופז) לפרק את הממשלה סותרת את האינטרס של המדינה לשמור על אחדות העם ויציבות הממשל בשנה גורלית לביטחון ישראל. לפיכך, נעניתי להצעת ראש הממשלה נתניהו לשוב לשורות הליכוד, התנועה בה גדלתי ושאותה ייצגתי בכנסת ובממשלה 17 שנים רצופות".

המכתב בא על רקע כינוס פעילים מיוחד שיקיים הנגבי הערב בשעה 18:00 בכפר המכבייה, שבו הוא צפוי להביע את תחושותיו הקשות מהדרך החדשה של קדימה, שאיבדה, לגרסתו, את מהותה האידיאולוגית, שבגינה עזב את הליכוד והצטרף אליה.

על רקע ירידתה התלולה בסקרים של קדימה, מבקש הנגבי ממתפקדי המפלגה לנהוג כמותו. "אני קורא לכל חבריי בקדימה המרגישים כמוני להצטרף אליי. ביום חמישי הקרוב אקיים מפגש עם אלה מכם המעוניינים להתפקד לשורות הליכוד".

מחריף את הקמפיין לפרוקה של קדימה

הנגבי, שכיהן בין היתר בתפקיד שר המשפטים, שר הבריאות, השר לאיכות הסביבה והשר לביטחון פנים, וכן בתפקיד יושב ראש ועדת החוץ והביטחון, הורשע כזכור בעדות שקר שבגינה נאלץ לפרוש מן הפוליטיקה בשנת 2010. הוא אמנם נשאר כחבר מפלגת קדימה, אך רבים מתומכיו עדיין מצביעי וחברי ליכוד.

מאז פירוק ממשלת האחדות הוא יצא בקמפיין נרחב נגד קדימה ושאול מופז ספציפית. ביום עזיבתו את המפלגה כתב: "לא הייתי מוכן להשלים עם פירוק ממשלת האחדות. החלטת מופז לכפות על מדינת ישראל בעת הזו מערכת בחירות מהווה בעיניי חוסר אחריות משווע. זו אינה הגישה שעיצב אריק שרון כשיזם את הקמת קדימה".

בליכוד נותנים לצחי לעשות את העבודה השחורה

בליכוד, ביתו החדש-ישן של הנגבי, שומרים בינתיים על שתיקה. מבחינתם, הנגבי עושה עבורם את העבודה השחורה. "מה שלא הצליחו אלקין ונתניהו לעשות, אולי יעשה צחי", אומרים שלא למצלמות חברי כנסת במפלגת השלטון.

מאחורי השתיקה הזו מסתתר גם חשש. "צחי חזק בליכוד, יש לו בסיס איתן שנשאר איתו שם - גם אחרי שהוא עזב", אומר אחד מהם. "נסה להוציא מגדעון סער או מגלעד ארדן מילה טובה על המהלך. הם היו מעדיפים שיישאר קדימה ויתפרק יחד איתם", מסכם אחד מהם את התחושה בליכוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת