פולארד והאסירים הפלסטינים: על המוסר הכפול של אמריקה

להילארי קלינטון אין בושה להגיע הנה, ולבקש בשיחות סגורות עם ראש הממשלה לשחרר אסירים פלסטינים כמחווה לאבו מאזן - אך לצאת לעיתונאים ולהכריז כי המרגל היהודי ג'ונתן פולארד לא ישוחרר. אם אתם, האמריקנים, מבקשים שנשחרר אסירים ביטחוניים, אולי תראו דוגמא אישית, ותשחררו את האיש הזה שיושב יותר מ-27 שנים בכלא

הילארי קלינטון הפתיעה כשבמסיבת העיתונאים המסכמת של הביקור הקצר שלה היא אמרה שג'ונתן פולארד צריך להישאר בכלא. זה מרגיז ומקומם, כי הילארי קלינטון בעצמה לפני 12 שנים אמרה שהעובדה שפולארד בכלא מטרידה אותה כאזרחית וכעורכת-דין. מה קרה פתאום שהיא שינתה את דעתה ולרעה? לא ברור.

הצטרפו לדף הפייסבוק של אודי סגל

אבל זה מעצבן עוד יותר, מכיוון שכמה שעות לפני כן, בשיחות שלה עם נתניהו ועם ברק, היא ביקשה שישראל תעשה מחוות לפלסטינים. לא סתם מחוות - אלא שחרור של אסירים ביטחוניים, כאלה שהשתתפו ברצח של ישראלים לפני הסכמי אוסלו. עצם הדרישה היא לגיטימית, אבל לעניין של מוסר פשוט, לא ברור איך מי שמבקש מישראל לשחרר אנשים שרצחו ישראלים ונשפטו לעונשי מאסר, לקצר את מאסרם בשביל משהו שהוא אפילו לא הסכם שלום, אלא רק אולי תחילה של מו"מ - לא יכול לראות עניין של צדק ומוסר פשוט לשחרר אדם שיושב 27 שנה בכלא, מבלי שאף אחד מת כתוצאה מהמעשים שלו? במיוחד שארצות הברית של אמריקה כבר שיחררה מרגלים חמורים בהרבה, כאלה שריגלו ריגול חמור, כזה שהביא למות של סוכנים אמריקניים.

התנצלנו כבר יותר מ-100 פעמים

יותר מזה - ישראל אמנם צריכה לזכור שאמריקה היא המעצמה, היא המשחתת, ואנחנו בסך הכל סירת הגומי - הזודיאק. אבל פה מדובר בעניין של צדק, בעניין של מוסר, בעניין של דוגמה אישית.

אודי סגל. המוסר הכפול של אמריקה (חדשות 2)

אם אתם, האמריקנים, מבקשים שנשחרר אסירים ביטחוניים, אולי תראו דוגמה אישית, ותשחררו את האיש הזה שיושב יותר מ-27 שנים בכלא, על עבירה שישראל התנצלה עליה יותר מ- 100 פעמים?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת