"צריך לנהוג באיפוק מול מצרים ולא להתלהם על כל ירי"

אחרי סוף שבוע שבו נורו שתי רקטות גראד לעבר שטח הערבה, מסביר רוני דניאל מי עלול לעמוד מאחורי המעשה, מדוע חשוב למצוא את האחראים לכך, ומסביר את מדיניות ההבלגה הישראלית בכל הקשור לבחירות בשכנה מדרום

"צריך לנהוג באיפוק מול מצרים ולא להתלהם" (חדשות 2)

אחרי הירי לעבר הערבה בשבוע האחרון, מדינת ישראל מנסה לגמד את האירוע. במערכת הביטחון אפילו לא הודיעו באופן רשמי שהיה ירי לאזור מצפה רמון. אך בנושא אחד אין שאלה: הרקטות נורו משטח סיני. נקודה. מה שעדיין נותר בגדר תעלומה הוא הגוף שאחראי לירי הגראדים לעבר הערבה?

הצטרפו לעמוד הבית של רוני דניאל

ישנן כמה סברות לגבי זהות המשגרים: ניתן להביא בחשבון את הג'יהאד האסלאמי שיושב בעזה לדוגמה, שמשיקולים כאלו ואחרים ומתוך רצון לתמוך באחים המוסלמים בבחירות שמתקיימות במצרים - מפעיל משגרים שיש לו קשרים עמם בסיני. באותה מידה אפשר להניח שמדובר בארגוני הג'יהאד העולמי שיושבים בחצי האי, שבהחלט מסוגלים לבצע ירי כזה.

צריך לומר כי הרקטות ששוגרו בסוף השבוע לשטח הערבה הן לא נשק חדשני וארוך טווח. ארגוני הטרור אמנם מרחיבים את הגזרה, אך טווח הירי לא הוארך. אין הרבה טעם לנסות ולנחש מי ירה את הגראדים, כי בסופו של דבר כנראה יתקבל המידע.

צריך לומר שחשוב לדעת מי עומד מאחורי הירי הזה, כי אם החוליה שביצעה את הירי חסינה מפגיעה בגלל הסכם השלום בין ישראל ומצרים, אזי המשלחים שלה - בין אם הם בעזה או במקום אחר - אינם חסינים. יש לציין שהמדיניות הישראלית שבה לא ננקטה שום פעולה כדי לשמור על השקט - נכונה. מול הגבול המצרי צריך לפעול בשכל ולא להתלהם על כל ירי שכזה, שחלק מהתכלית שלו היא לגרור את ישראל לתגובה.