"דוח המבקר מתאר תמונה של חלטורה"

לאחר פרסום ממצאי מבקר המדינה בכל הנוגע להתנהלות הדרג הביטחוני בפרשת משט המרמרה במאי 2010, מתאר אמנון אברמוביץ' את המשט כמשל. לטענתו יש בפרשה כדי להשליך על התנהלויות הדרג הבכיר גם בסוגיות אחרות

דוח מבקר המדינה בנוגע למשט המרמרה שהתפרסם היום, מסכם את כל מה שנאמר ונכתב בעיתונים ובכלי התקשורת. התמונה המתקבלת לא יכולה אלא לקבל את הכותרת: "חלטורה". פשוטו כמשמעו.

מממצאי הדוח עולה תיאור של שר ביטחון וראש ממשלה חלטוריסטים. אם נקרא היטב וניצמד למונחים שבהם נוקט הדוח, נוכל לראות שהוא מדבר על המשט כמשל. משל לתהליך מינוי רמטכ"ל, משל לתהליך החלטות בעניין האירני ובכלל, כל תהליך קבלת ההחלטות - לקוי לחלוטין.

ואז מגיע הפירוט: אין תיעוד, שר הביטחון לא מתעניין בנעשה בצה"ל ומערכת הביטחון לא מאפשרת לקצינים להופיע בפני המל"ל (המועצה לביטחון לאומי). דיוני השביעייה - שתוארה מעל דפי העיתונים כגוף רציני - מתקיימים בלי מצע ותכנית והמועצה לא מרשה לגורמים מקצועיים להופיע בפניה. בשפתנו הפשוטה ניתן לומר שמדובר בחלטורה.

האם בצורת ההתנהלות של הדרג הנבחר - ראש הממשלה ושר הביטחון, אפשר להיות רגועים? ישנו פזמון שמאוד אהוב עליי ומתאים בדיוק לזמנים כאלה: "אנחנו מאמינים בני מאמינים, ואין לנו על מי להישען - אלא על אבינו שבשמיים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת