שעון החול של "הוט" ושל "יס" כבר התהפך

150 שקלים בחודש - זה מה שתשלמו על הטלוויזיה הרב-ערוצית לאחר שתצא לפועל התכנית החדשה של שר התקשורת משה כחלון, שמבקש לשחזר את הצלחת המהפכה בשוק הסלולר ולהכניס מתחרה שלישי להוט ויס. עידו סולומון מקווה ששתי החברות שגובות מהישראלים מאות שקלים בחודש למדו את הלקח - ויתעוררו לפני שיאחרו את המועד

שר התקשורת משה כחלון לא נח לרגע וכנראה לא רוצה לאבד את תואר "השר המהפכן" לאף אחד אחר. אחרי שהשיק בהצלחה רבה את המהפכה הסלולרית והכניס לשוק, כמעט בבת אחת, חמש שחקניות חדשות - אתמול, הוא סימן את היעד הבא: תחרות בשוק הטלוויזיה הרב-ערוצית

 

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של עידו סולומון

כחלון הורה לאנשי משרדו להכין הצעת חוק ליציאה למכרז לחברת שידורים שלישית, שתתחרה בהוט וביס. החברה החדשה תתבסס על תשתית ה"עידן פלוס" ותהיה מחויבת להמשיך לספק את הערוצים המרכזיים בחינם ובנוסף, תוכל להציע חבילת ערוצים בתשלום.

במשך שנים נהנו "הוט" ו"יס" מבלעדיות בתחום וניצלו את המצב עד תום. התוצאה: למעלה מ-3,000 שקלים בממוצע בשנה ששילמה כל משפחה ישראלית עבור חבילות ערוצים שברובם, אף אחד לא באמת צופה. כשהוחלט להכניס למגרש הטלוויזיוני את ממירי ה"עידן פלוס", שמאפשרים קליטת חבילת ערוצים בסיסית ללא תשלום נוסף מעבר לרכישת המכשיר – עשו החברות הותיקות הכול כדי לצמצם את אותה חבילת ערוצים ונעמדו על הרגלים האחוריות כשמשרד התקשורת ביקש להרחיב אותה.

 

התוצאה - ירידה דרמטית בתשלום החודשי

 

ההשפעה של שחקן שלישי בשוק הטלוויזיה צפויה להיות דומה לכניסת החברות החדשות לשוק הסלולר: ירידה דרמטית בתשלום החודשי ומלחמה, אמיתית, על כל לקוח. שר התקשורת כבר אמר בהזדמנויות שונות שהוא רוצה לראות את חשבונות הטלוויזיה שלנו יורדים לרמות ה-150 שקל ואפילו פחות – זו כנראה, תחילת הדרך.

 

 

מי עוד ירוויח? זה יכול להיות קרש ההצלה של חברות הסלולר פרטנר וסלקום שכבר מוכנות עם מיזמים של טלוויזיה רב-ערוצית, ורק חיכו להזדמנות ולפלטפורמה כדי להיכנס לשוק הזה. האפשרות לספק מוצר חדש יכולה היא ההזדמנות להתאושש אחרי הטלטלה שהן עברו ועדיין עוברות בשוק הסלולר.

 

בשורה התחתונה נראה ששעון החול של הוט ויס כבר התהפך. נותר רק לקוות, שהחברות למדו את הלקח מהמהפכה הסלולרית ויערכו בהתאם - ולא יחכו לרגע האחרון כי אז, הן עלולות לגלות, שאיחרו את המועד.