"בימין זועמים על פינוי בית אל? הממשלה היא הכתובת"

הפלת חוק ההסדרה שנועד לתת מעמד חוקי למבנים בבית אל הרתיח את אנשי הימין שיצאו להפגין נגדה. אבל טענותיהם נגד ארגוני השמאל והפרקליטות אינם מוצדקים. הממשלה היא זו שהחליטה על הפינוי, ואמר את זה נכון השר יעלון: "הסתבכנו, התבלבלנו, אבל הכתובת היא הממשלה". אמנון אברמוביץ' מפנה את המתנחלים לכתובת האמיתית

"זעם בימין? הממשלה היא הכתובת" (חדשות 2)

המתנחלים זועמים על ההחלטה לפנות את שכונת האולפנה בבית אל. השר דניאל הרשקוביץ' נער מההצבעה והסביר זאת בכך שלא רצה לשחק "לידי 'שלום עכשיו'". אבל נראה שיש כאן אי הבנה בסיסית של כל הסיטואציה.

מי שהביא להורדת השכונה הזו הם לא אנשי "שלום עכשיו" ולא הפרקליטות, שלכאורה וכביכול לא הגנה על הממשלה - אלא הממשלה עצמה. הממשלה הלכה לבג"ץ, על ההתחייבות לבג"ץ חתום מזכיר הממשלה עו"ד צבי האוזר, והיא התחייבה להוריד את השכונה הזו עד ה-1 ביולי.

לכן הממשלה היא הכתובת ולא אף אחד אחר. אמר את זה נכון השר משה (בוגי) יעלון: "הסתבכנו, התבלבלנו, כשלנו אבל הכתובת היא הממשלה".

ראש הממשלה החליט נכון, ונראה שבלתי אפשרי היה להחליט אחרת אחרי צו בית המשפט העליון. ישנו כמובן רכיב העתקת המבנים במתווה ראש הממשלה, שהוא רכיב גרוטסקי ואף קומי, כיוון שהניסיון הזה להעתיק את הבתים האלו הופך אותנו למדינת אפרים קישון. אם יוותרו על הרכיב הזה, המהלך של ראש הממשלה נכון ואף מתחייב.

נבון והגיוני לתת בדבר הזה סימן פוליטי עתידי. אפשר לראות בזה קריצת עין חדשה לעבר קדימה, סוג של כיווני חן. ואולי מדובר בתחילה של גט כריתות עם השותפים הטבעיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת