נתניהו במחלקת תיירים, בדרך לווטו של קרי

האמריקנים לא יכולים להסכים לדרישות של הפלסטינים להכרה ולסיום הכיבוש, ולכן הווטו נראה מובטח - אם כי האמריקנים ינסו להוציא לנתניהו את המיץ בדרך להסכמה בנושא. עם זאת, האמריקנים יודעים שלחץ מוגבר על נתניהו עשוי לחזק אותו בבחירות ולהביא לתוצאה מאוד לא רצויה עבורם. אודי סגל מדווח מהמטוס של רה"מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו יצא הבוקר (שני) לפגישה ברומא עם מזכיר המדינה האמריקני קרי. קרי הוא זה שביקש את הפגישה, למרות שיש טענות אמריקניות לפיהן נתניהו יזם אותה. המהלך המרכזי בפגישה בין השניים - בלימה של המהלך הפלסטיני להכרה חד צדדית.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

הפלסטינים למעשה עשו לנתניהו טובה בכך שהם מנסים להקדים את המהלך ולהקצין אותו - הם דורשים לוח זמנים של שנתיים לסיום הכיבוש והכרה במדינה פלסטינית, ואפילו האמריקנים שרוצים לחשק את נתניהו לא יכולים להסכים לכך. לכן הווטו האמריקני נראה בשלב זה מובטח, אם כי האמריקנים ינסו להוציא לנתניהו את המיץ - כפי שעשו בכל הקדנציה האחרונה.

נתניהו נוסע לפגישה בטיסה של ישראייר - טיסת לואו-קוסט, במחלקת תיירים. ככה זה בתקופת בחירות וכשמוציאים מכרז בזק ואי אפשר להוציא הרבה כסף. נתניהו ייסע שלוש וחצי שעות לפגישה עם ראש ממשלת איטליה ולאחר מכן עם קרי, על מנת להגיע להסכמה על בלימת המהלך הפלסטיני. 

האמריקנים נמצאים בסוג של התלבטות: מצד אחד הם שוקלים איזה מהלך יכול לקדם את המשא ומתן ולהפעיל לחץ על נתניהו, ומצד שני הם יודעים שלחץ עשוי לחזק את נתניהו והימין לקראת הבחירות - דבר שהם מאוד לא רוצים, למרות שהם לא יודו בכך. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת