המהפכה בשוק סלולר: אין מנוס מפיטורי אלפי עובדים

יממה אחרי שנכנסו המפעילות הסלולריות החדשות לשוק התקשורת והציעו חבילות זולות, מאבדות 3 המפעילות העיקריות מערך מניותיהן. בענף כולו חוששים שלא תהיה ברירה אלא לפטר את אלפי נותני השירותים השונים כדי ליישר קו עם המתחרות החדשות

יום חגם של לקוחות החברות הסלולריות מסתמן כיום אסונם של נותני השירות: עם כניסתן של המפעילות הסלולריות החדשות והבטחתו של שר התקשורת משה כחלון לבצע רפורמה נוספת בשוק מכשירי הסמארטפונים, מסתמנת ירידה חדה במדד המניות של חברות התקשורת. המשמעות: פיטורי אלפי עובדים.

חברת "סלקום" איבדה 10% מערכה; מניית "פרטנר" נחלשה גם היא ב-9% ו"הוט" ירדה ב-10%. רמי לוי, שהמחירים שאותם הוא מציע כבר נחשבים גבוהים יחסית, נחלש גם הוא ב-2.5%. המשקיעים מבינים שהחברות הגדולות הולכות לאבד הרבה לקוחות וכסף ולכן הם מוכרים את המניות - מה שמוביל לצלילה הגדולה.

בעקבות המגמה השלילית אליה נקלעו החברות הגדולות, ככל הנראה לא יהיה מנוס מצעדי התייעלות קשים  - גם בדמותם של פיטורים כואבים. פרטנר, סלקום ופלאפון מחזיקות אלפי עובדים והן מבינות שכדי שהן יוכלו להגיע לאותם תעריפים שהחברות הסלולריות החדשות מציעות, הן חייבות לפטר עובדים.  

מהפכה בשוק הסלולר - סיקור מיוחד:

כחלון מבטיח: נוזיל משמעותית את מחירי הסמארטפונים

המדריך המלא להוזלת מחיר הסלולר

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת