94 ח"כים בקואליציה? לא דמוקרטי

בהופעה כנה ובגובה העיניים, הציגו ראש הממשלה נתניהו ויו"ר קדימה מופז את הסיבות שהביאו להקמת ממשלת אחדות וכן ענו לשאלות הצולבות של העיתונאים. אמנון אברמוביץ' על האנושיות במסיבת העיתונאים, הבעייתיות הגדולה בהקדמת ואי הקדמת הבחירות ועל סיטואציה כמעט לא דמוקרטית של קואליציה חסרת תקדים

מדובר בהופעה טובה לשניהם - גם לראש הממשלה נתניהו וגם ליושב ראש קדימה שאול מופז. הופעה כנה בגובה העיניים.

ממש הגיעו 'ימות המשיח'. אפשר לומר שבא פוליטיקאי, נכנס לקואליציה ולא מבקש לעצמו ולמפלגתו שום דבר. נתניהו מצדו העיד גם על חולשת ממשלתו - היה משהו אנושי וכן במסיבת העיתונאים, אך הבעיה היא אחת - והיא בעיית הביצוע.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אמנון אברמוביץ'

מי שמאמין שעוד השנה תשונה שיטת הממשל ומי שמאמין שיהיה חוק 'שירות לכל', שלמעשה מנתק את נתניהו לעד משותפיו הטבעיים, וכן שיהיה תהליך מדיני מזורז מול הפלסטינים ושהתקציב הבא יהיה תקציב חברתי לכל האפשר - מי שמאמין בכל אלה צריך באמת להיות אופטימיסט חסר תקנה או חסר ניסיון כלשהו בפוליטיקה הישראלית.

יש בעייתיות גדולה בהקדמת הבחירות ובביטול הקדמת הבחירות. הקואליציה תמנה 94 ח"כים - מצב כמעט לא דמוקרטי. כאשר קואליציה מונה מספר כה רב של ח"כים מתוך 120 גם תומכי ממשלות גדולות ויציבות לא יכולים שלא הצביע על הבעייתיות - סיטואציה על סף הדמוקרטית.

רעידת אדמה פוליטית - סיקור מיוחד:

מפץ פוליטי: אין בחירות, יש ממשלה עם קדימה

"לבני אמרה על מופז: "זה גועל נפש"

זוכרים? מופז: "ראש ממשלת ישראל בנימין נתניהו הוא שקרן"

סערה במערכת הפוליטית: "האמא של התרגילים המסריחים"

רינה מצליח בפרשנות: "מופז משכן את עתידו הפוליטי"

דני דנון - הח"כ היחיד מהליכוד שמתנגד להסכם

ההסכם המלא: קדימה מצטרפת לממשלה 

חברי קדימה מנסים לתרץ: "יש יתרונות באיחוד הכוחות"