"מופז מישכן את עתידו הפוליטי"

רגע לפני ההצבעה על פיזור הכנסת, הכריזו לפנות בוקר הליכוד וקדימה על הקמת ממשלת אחדות עם 94 חברי קואליציה וביטול המהלך להקדמת הבחירות. רינה מצליח מאמינה כי מופז לא קיבל שום הבטחה לקידום התהליך המדיני ולשינוי שיטת הממשל, וכי המסמך הוא בעצם חסר ערך תוקף"

הלילה התרחשה בפוליטיקה הישראלית דרמה שמעולם לא הייתה כמותה: מעולם לא קנו מפלגה גדולה כל כך במחיר קטן כל כך. מעולם לא הפגינו פוליטיקאים בכירים ציניות רבה כל כך במהלך פוליטי שיעורר המון ביקורת בציבור, וחלק גדול מהם ישלמו על כך מחיר כבד מאוד בבחירות שיתקיימו בעתיד.

הסיפור התחיל עוד בזמן השבעה על אביו של נתניהו. נתן אשל עמד בפתח הבית, ומטעמו של מופז פנה אבי וידרמן לאשל. הכל היה בעוצמה מאוד נמוכה, עד ההשפלה שנתניהו עבר במרכז הליכוד, ובהתאם לכך הגביר את הקצב במשא ומתן ומתן. אתמול פגש את מופז אצלו בבית לפגישה ראשונה. ולאחר שהגיע בג"ץ בעניין פינוי גבעת האולפנה בבית אל, הזמין נתניהו את מופז לשיחה שנייה, ושם גובש מתווה ההסכם.

ההסכם נותן למופז רק דבר אחד - הוא לא יצטרך להיבחר. הוא הבטיח את עתידו הפוליטי לכמה חודשים בלבד. מופז משכן את עתידו הפוליטי, נתן לו דחייה של כמה חודשים בזמן שקדימה מדשדשת עם 10 מנדטים בסקרים. לא קיבל שום הבטחה לקידום התהליך המדיני, קידום שינוי שיטת הממשל. המסמך חסר ערך וחסר תוקף.

במידה שנתניהו לא ממלא את אשר נכתב במסמך, למופז אין כוח להתפטר מהממשלה, שהרי האדם היחיד שיכול להחליט על קיום בחירות הוא נתניהו בלבד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לתחזית חדשות 2 בפייסבוק