הנשק הסודי של אובמה: אוסמה

היועצים הפוליטיים שמריצים את נשיא ארה"ב ברק אובמה לעוד כהונה, שמים דגש על חלקו בחיסולו של אוסמה בן-לאדן. בסרטון שמשודר בארה"ב בימים האחרונים, מסביר הנשיא לשעבר ביל קלינטון עד כמה אובמה מוצלח. ורומני? נאלץ בינתיים לאכול כובעים

אובמה ואוסמה (חדשות 2)

ברק אובמה מעולם לא חשב שאת התמיכה המשמעותית בו לקראת הבחירות, הוא יקבל דווקא מאוסמה בן-לאדן. אבל בימים אלה, שנה לאחר חיסולו של רב המחבלים - שחררו אנשי הקמפיין של אובמה סרטון דרמטי בו נראה אובמה מאשר את ביצוע החיסול.

מי שעוד מופיע בסרטון, הוא הנשיא לשעבר ביל קלינטון שמביע תמיכה בלתי מסויגת בנשיא המכהן. "הוא היה חייב לקבל החלטה", הסביר קלינטון כשברקע הושמעה מנגינת פסנתר שרק הוסיפה לדרמטיות של הסיפור.

הסרטון מעורר זעם בין הרפובליקנים, מפני שאנשיו של אובמה אומרים שמיט רומני לא היה מקבל את אותה ההחלטה. הדמוקרטים טוענים שבשנת 2007, רומני דווקא העלה טיעונים נגד המרדף אחרי בין לאדן. "לא צריך להזיז את הארץ והשמים, לבזבז מיליארדי דולרי רק כדי לתפוס אדם אחד", אמר אז מיט רומני.

החשבון עם רומני נפתח

מיט רומני - בצד הלא נכון של ההיסטוריה (AP)
הסרטון לא היה הדבר היחיד שהזכיר לאמריקנים את יום השנה לחיסול. באמצע השבוע הגיע אובמה הגיע לביקור מפתיע באפגניסטן, זאת כדי לחתום על הסכם בטחוני חדש עם הממשל בקאבול. ההסכם נערך במסגרת ההכנות לנסיגת רוב הכוחות האמריקנים עד שנת 2014.

השילוב של סרטון תדמית מרשים והסיור אמור לשלוח לבוחרים האמריקנים מסר - לפיו אובמה הוא מפקד החלטי שנוקם בבין לאדן על המתקפה ההיא על ארה"ב, והוא האיש שמסיים עכשיו את המלחמה שהחלה אז.

ומה לגבי רומני? האיש שהצהיר בריש גלי כי הוא מתנגד למרדף אחרי בן-לאדן, בהחלט מרוצה מהתוצאה ומהחיסול. "אני חושב שזה מאוד מאכזב שהנשיא מנסה להפוך את החיסול לסוגיה פוליטית", אמר בריאיון ל-CBS, "ברור שהייתי מאשר כזו מתקפה, כל אמריקני עם מוח בראשו היה מאשר את החיסול הזה, אבל ברור שצריך לתת לנשיא את הקרדיט לנשיא בגלל שהוא היה זה שהוציא את ההוראה הזו", הוסיף המועמד הרפובליקני בריאיון שגרם לשביעות רצון דווקא במחנה אובמה. 

תכניתו של ג'ונתן מן, Political Mann, משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת