על מה יהיו הבחירות הקרובות?

הבחירות הקרובות לא יהיו על מי יהיה ראש הממשלה הבא. רוב הסיכויים הם שזה יהיה שוב בנימין נתניהו. שאלת המפתח היא האם לנתניהו, יחד עם מי שיעמוד לצידו כשר ביטחון, תהיה את הסמכות והיכולת מבחינה ציבורית לקבל את ההחלטה האם לתקוף את מתקני הגרעין של אירן. אודי סגל בטור וידאו מיוחד

השאלה הגדולה היא על מה יהיו הבחירות הקרובות? עד לא מזמן דיברו על כך שהבחירות יהיו על אירן, על המחאה החברתית או על שאלת החרדים והגיוס לצה"ל. האמת היא שזה יהיה על הכל.

הצטרפו לדף הפייסבוק של אודי סגל

אבל בואו נגיד על מה לא יהיו הבחירות: הבחירות לא יהיו על מי יהיה ראש הממשלה הבא. רוב הסיכויים הם שבנימין נתניהו יהיה ראש הממשלה הבא. שאלת המפתח בבחירות היא האם לבנימין נתניהו, ולמי שיהיה לצידו כשר ביטחון, יש את הסמכות והיכולת מבחינה ציבורית לקבל את ההחלטה לתקוף את מתקני הגרעין של אירן, עם כל ההשלכות.

מי שיצר את הנושא הזה של הבחירות הוא יובל דיסקין, ראש השב"כ לשעבר. ההתקפה שלו על נתניהו וברק דווקא השבוע הופכת את זה לאחד מנושאי הבחירות. הנה אנחנו הולכים לבחירות, בוחרים שוב ראש ממשלה ועכשיו הציבור יודע מה חושבים דגן, דיסקין ואולמרט על הצמד נתניהו וברק.

עכשיו, אחרי שהם ייבחרו שוב, נתניהו יוכל להגיד בקלות: הציבור שמע את הביקורת ואם הוא בחר בי פעם נוספת, הוא יודע בדיוק במה הוא בוחר. הוא בוחר גם ביכולת שלי להחליט האם ללחוץ על הכפתור האדום ואם לא.

הבחירות יהיו גם על הנבחרת שתהיה לצד ראש הממשלה. נתניהו יהיה ראש הממשלה, אבל הממשלה תהיה אחרת ולכן ההרכב הזה ישפיע בדיוק על אותם נושאים שהזכרתי: האם יהיה גיוס לחרדים, האם יהיה תהליך מדיני, ומה יעלה בגורלה של המחאה החברתית.

אגב, זו הזדמנות בחודשים הקרובים להציג תכניות בנושאים האלה. לצערנו, הבחירות בסוף הופכות להתנגשות פוליטית קטנונית, ואת התכניות הגדולות שומרים בדרך כלל ליום שאחרי הבחירות.