ציפי לבני נפרדת, אך לא נעלמת מהחיים הציבוריים

ציפי לבני הודיעה היום בהתרגשות על התפטרותה מהכנסת, והתחייבה להמשיך "להשמיע קול צלול וללא פשרות". רינה מצליח מאמינה שחברת הכנסת הפורשת תישאר בתמונה ותיקח חלק במסגרות שיקדמו תהליכים מדיניים, על פי דרכה ועקרונותיה הפוליטיים

ח"כ ציפי לבני הודיעה לפני זמן קצר על פרישתה מהכנסת. בנאומה המרגש, הבהירה לבני שני דברים עיקריים: האחד הוא שבכוונתה להמשיך ולדבוק בדרכה הפוליטית, והשני הוא שאין בכוונתה להיעלם מהחיים הציבוריים.

ייתכן כי לבני תחבור לגופים אשר עוסקים בקידום המשא ומתן המדיני, ובשינוי שיטת הממשל - נושאים שקידמה במהלך כל חייה הפוליטיים. היא תהיה מרואיינת מבוקשת בכלי התקשורת, ונמשיך לשמוע אותה ואת עמדותיה אף אם לא תהיה חברת כנסת. סביר להניח כי בשלב זה לא תפנה חברת הכנסת הפורשת למסגרות אחרות שיאפשרו לה לקבל מושב בכנסת הבאה. עם זאת, היא לא תיעלם מהחיים הציבוריים.

מתרגשת, רועדת

הדבר שבלט בנאומה של לבני, הייתה רמת ההתרגשות שלה. קולה רעד, דבר שהצביע על הקושי הגדול בקבלת ההחלטה לפרוש מהכנסת. כמו כן, חשוב לציין כי לבני כיום היא הפוליטיקאית היחידה שמדברת על הסכסוך הישראלי - פלסטיני. יו"ר העבודה שלי יחימוביץ' אומרת שהנושאים החברתיים עומדים בראש, מופז מנסה בשלב זה לקדם נושאים חברתיים, ולראש הממשלה נתניהו אין מספיק חברים בקבינט, שיסייעו לו בקידום נושאים מדיניים.

מבחינת השפעת החלטתה של לבני על עתידו של יו"ר קדימה שאול מופז, ניתן בהחלט לקבוע, כי נוכחותה של לבני בחזית, לא תפעל לטובתו. הוא צריך לקוות שתיעלם לתקופה מסוימת, ואולי אפילו תישכח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת