מקדים את הבחירות: איש לא מאיים על מנהיגות נתניהו

ראש הממשלה רואה את הסקרים כמו כולנו, ויודע שראשות הממשלה מובטחת לו. ולא רק זאת: כל המפלגות, למעט מרצ, מוכנות לשבת איתו בממשלה הבאה. רינה מצליח על הסיבות העומדות מאחורי החלטתו של נתניהו להקדים את הבחירות

ראש הממשלה בנימין נתניהו לא רוצה להגיע למצב בו הוא נאלץ לפרק את הממשלה שלו בגלל קיצוץ עמוק שהוא צריך לעשות בתקציב 2013. אבל יש עוד גורמים שמשפיעים על החלטתו: הוא רואה את הסקרים כמו כולנו, ויודע שראשות הממשלה מובטחת לו. ולא רק זאת: כל המפלגות, למעט מרצ, מוכנות לשבת איתו בממשלה הבאה. כך שיהיה לו מבחר של מפלגות להרכיב מהן קואליציה.

מה גם, שבחירות במהלך הקיץ מנטרלות לחלוטין את האפשרות שתהיה מחאת-קיץ, בטח באופן שהכרנו אותה בקיץ הקודם. גם אם תהיה מחאה - כנראה היא תהיה מחאה פוליטית.

מצבו של נתניהו כל כך חזק בסקרים, לעומת מצבם של יריביו - כך שאין אף אחד שמאיים על מנהיגותו. העובדה הזאת מאפשרת לו להתעלם מהסטטיסטיקה לפיה ראשי ממשלה שהקדימו את הבחירות לפניו - הפסידו בהן.

"נתניהו: הולכים לבחירות"

במהלך פגישתם הבוקר של ראש הממשלה בנימין נתניהו ונציגי "מאהל הפראיירים", אישר ראש הממשלה את הדיווחים האחרונים - ואמר: "אנחנו הולכים לבחירות".

"נתניהו אמר בפגישה שאין תאריך מוגדר, אבל בהחלט יש סיכוי לכך שהבחירות יוקדמו", אמר בתום הפגשה בועז נול, אחד ממנהיגי המאבק בראיון לחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת