הערכה זהירה: בחירות בתוך חצי שנה

השמועות רוחשות, ראש הממשלה רומז, וכל הסימנים מעידים: הבחירות יוקדמו לחודשים ספטמבר-אוקטובר הקרובים. רינה מצליח מנתחת את המפה הפוליטית וקובעת כי הבשילו התנאים להקדמת מערכת הבחירות. המטרה של נתניהו: לתפוס את יריביו הפוליטיים לא מוכנים

אם להסתמך על הדיווחים האחרונים, לפיהם נועד ראש הממשלה בנימין נתניהו עם עמיתיו ודן עמם על הקדמה אפשרית של מערכת הבחירות, כשנה לפני התאריך הטבעי - עושה רושם שאנחנו בדרך לבחירות כבר בחודשים הקרובים.

כעת אנו נמצאים במצב שבו כל מפלגה רוצה להוכיח עד כמה היא מוכנה לבחירות, אחרת היא תהיה בבעיה מול בוחריה ומול הקהל הפוטנציאלי שלה. התאריך סביבו יתנהל הוויכוח יהיה, ככל הנראה, על החודשים ספטמבר או אוקטובר השנה.

יתרה מזאת, בימים הקרובים סביר להניח שנהיה עדים לכך שכל מפלגה תפנה אל קהל הבוחרים שלה, מה שייצר מתיחות בתוך הקואליציה. כאשר שר החוץ אביגדור ליברמן מדבר על החוק לגיוס כללי, אין ספק שהדברים הולכים בכיוון הזה.

ככל הנראה, בקואליציה ובאופוזיציה יגיעו בסופו של דבר להסכמה על תאריך שיהיה מקובל על שני הצדדים. ראש הממשלה רוצה לקיים את מערכת הבחירות כמה שיותר מוקדם, וזאת כדי לתפוס את המפלגות היריבות, כמו קדימה, פחות מוכנות.

באופוזיציה, לעומת זאת, ינסו לדחות את המצב החדש כמה שיותר. בכל אופן, צריך להבין שפרק הזמן להצעת חוק שיפזר את הכנסת חייב להיות לפחות 90 יום מיום אישור החוק, ולא פחות מזה. אם ניקח בחשבון שכל המפלגות האחרות צריכות עוד לקיים בחירות מקדימות לרשימות שלהן לכנסת - בחירות בחודשים ספטמבר או אוקטובר נראות דבר הגיוני. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת