הבעיה הלבנה והרועשת של אובמה

טד נוג'נט מוכר לאמריקנים ככוכב רוק פרוע מהעבר ופעיל למען זכויות החזקת נשק בהווה. עכשיו, האמריקני הלבן והפרוע הזה אומר "אם ברק אובמה הופך בחודש נובמבר לנשיא, אני אמות או שאשב בכלא"

טד נוג'נט. "שונא את אובמה" (רויטרס)

כוכב רוק מזדקן עם נשק, פעיל פוליטי עם מדי הסוואה וכובע בוקרים, האיש ששמו הפך לשם מוכר לקליעים מעשה ידיו - מנסה ואולי גם מצליח, להשפיע על האיש שימלא את תפקיד נשיא ארצות הברית. "אם ברק אובמה הופך שוב בחודש נובמבר לנשיא, אני אמות או שאהיה בכלא", אמר טד נוג'נט.

נוג'נט מכר מיליון אלבומים בעשור הקודם. הוא מוכר לחלקכם בזכות האישיות הסוערת שלו ומוזיקת הרוק הרעשנית,אבל עכשיו, בגיל 63, הוא הופך ליועץ מוכשר בנושאי ציד ויוצא נגד הממשל ונגד החוקים שאוסרים להחזיק נשק. נוג'נט כותב ספר שמתרכז בציד בעזרת קשת וחץ וקליעים מסוג חדש, שמבטיחים רמת דיוק גבוהה מהמוכר לנו וגם יקבלו את שמו.

כמו המועמד הרפובליקני לנשיאות, מיט רומני, נוג'נט הוא יליד דטרויט והוא תומך ברומני כנשיא הבא. במהלך סוף השבוע, באירוע תמיכה ברומני שאורגן על ידי "אגודת הנשק הלאומית", נוג'נט השווה בין הנשיא המכהן ברק אובמה לחיית פרא.

"אם זאב משתין בסלון שלכם, זו אשמתכם שלא יריתם בו"

"אם זאב הערבות משתין בחדר האורחים שלכם, על הספה, זו לא אשמת הזאב, זו אשמתכם שלא יריתם בו" - כך לפי נוג'נט. אנשי השירות החשאי, האנשים שאחראים לביטחונו של הנשי,א חוקרים את הטענות. אבל הבית הלבן וחברי הסגל בבית הלבן לא מתרגשים.

נוג'נט חבר בוועד "אגודת הנשק הלאומית", אגודה עם ארבעה מיליון חברים. לרבים מהם יש ודאי את האלבומים שהוא הוציא בעברו הרוקיסטי, רבים מהם גם שותפים לדעותיו הקיצוניות.

בין כל הדברים שהוא שונא בגלוי, שנאתו לאובמה היא בעיה אמיתית. רוב הגברים הלבנים האמריקנים לא תומכים בנשיא המכהן ולמעשה, אם תרכז קבוצה של 10 גברים אמריקנים לבנים ממוצעים, יהיה קשה למצוא ביניהם ארבעה שתומכים באובמה.

אובמה מכוון לנשים

לכן אובמה עובד קשה בקבוצות המיעוטים ובין הנשים, כדי לסגור את הפער. זה בדיוק מה שעשה כשניצח ב-2008 וכך הוא מנסה לעשות גם היום. על פי הסקר האחרון של CNN, אובמה נהנה מתמיכה של 52%, רומני עדיין מאחור עם 43% תמיכה.

היתרון של אובמה מגיע מקולותיהן של נשים, בניהם יש לנשיא המכהן יתרון גבוהה בהרבה. בין הגברים, מכלל הקבוצות שמרכיבות את החברה האמריקנית אובמה מגיע ל49% תמיכה.

טד נוג'נט יודע איך לעשות רעש ואנשים רבים אוהבים להקשיב לרעש שהוא מייצר. הנשיא לא יכול להתעלם מהרעש הזה כשהבחירות בנובמבר מתקרבות, אבל אולי בזכות הקול הנשי הוא לא צריך להיות כל כך מודאג.

תכניתו של ג'ונתן מן, Political Mann, משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת