אולי גם תשעו את לוחמי השייטת?

קת רובה אומנם איננה כלי לפיזור הפגנות, אבל מכאן ועד "מעשה חמור" ש"יטופל בחומרה הנדרשת" הדרך ארוכה ומפותלת. קובי וולך חושב שהשעיית הסמח"ט שתועד מכה מפגין פרו-פלסטיני משרתת אך ורק את האינטרסים של האויב, ומשוכנע שדין השמאל צריך להיות זהה לדין הימין

בואו ונסכים על דבר אחד: אם אתה סגן אלוף בצבא, זה לא בסדר להכות מישהו בפרצוף עם קת של רובה, במיוחד כשמדובר בפרצוף של פעיל שמאל שרצה לחסום את כביש הבקעה ב"דרכי שלום", ובמיוחד כשמישהו עוד עשוי לצלם את זה ולדאוג שיעשו ממך צימעס.

אבל צריך לזכור שגם המשתתפים במשט המרמרה היו פעילי שלום, שרק רצו להסיר את המצור מעל תושבי עזה המסכנים. וגם על המרמרה היה מי שדאג לצלם ולהראות לעולם כמה מדינת ישראל מונעת באכזריות להגיש סיוע הומינטרי לאנשים שמשגרים עלינו קסאמים בדרכי שלום.

אז לאן נעלם אלוף פיקוד המרכז כשצריך את כישורי ההשעיה שלו? ומה קרה לרמטכ"ל ולראש הממשלה שיצאו מדעתם ו'העזו' לשבח את ה"חיילים הסוררים" שפעלו שם?

דין השמאל כדין הימין

כשפעילי ימין ביקשו להיכנס למתחם קבר ביריחו בניגוד לחוק, חיילי צה"ל השתמשו בכל ה"אמצעים" העומדים לרשותם על מנת לבלום אותם. וכשאותם חיילים פינו את מתיישבי גוש קטיף מבתיהם, הם פעלו אך ורק בהתאם להנחיות.

גם כשחרדי מחה "בדרכי שלום" על פתיחת חניון בשבת ונדרס ע"י ג'יפ משטרתי, טענו שהסרטון ערוך באופן מגמתי - ונהג הג'יפ פעל כשורה. אז מדוע דינו של "רוכב האופניים התמים מדנמרק" שונה?

מי שמרחם על אכזרים - סופו להתאכזר לרחמנים

הסרטון בו נצפה הסמח"ט מכה בפניו של אותו אקטיביסט, אמנם מגלה טפח על תפקודו ה'אולי לקוי' של הסמח"ט, אבל נועד לכסות מאה טפחים מההתמודדות האינסופית של חיילנו מול האויב. הסרטון הזה - בדיוק כמו הסרטון של המרמרה - נועד להכות את צה"ל מתחת לחגורה, ולהחליש את כוחו שמעל לחגורה.

מי שמשעה חייל מתפקידו בעקבות סרטון כזה, משרת אך ורק את האינטרסים של האויב. ומי שדורש מחייליו להתנהג ברחמנות כלפי המבקשים לפגוע בביטחונה של המדינה, סופו להתאכזר לאלו שדווקא מבקשים לשמור עליה.

אינני מעודד חלילה שימוש בכוח, וברור לי שקת רובה איננה כלי לפיזור הפגנות. אבל מכאן ועד "מעשה חמור" ש"יטופל בחומרה הנדרשת" הדרך ארוכה ומפותלת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת