"לא אנרכיסטים, פעילי זכויות אדם"

עופר ניימן, ממארגני מטס המחאה שנחת היום בנמל התעופה בן-גוריון, שטח בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט את כוונותיהם של פעילי השמאל, ואת עמדותיו לגבי התנהלותה של הממשלה בנוגע לסוגיית המטס. "בגלל התנהגויות דוגמת אלה, ישראל איננה יכולה להיות דמוקרטיה מלאה", הוא טוען

לפני שתוקפים, חשוב להבין את מטרתם העיקרית של פעילי מטס המחאה שינחת היום בישראל, ולהבין שהאנשים האלה לא מגיעים לכאן כדי להפגין. הם מתכוונים לומר באופן ברור את האמת בביקורת הדרכונים: "באנו לבית לחם כדי להיפגש עם אנשים ולחנוך בית ספר". התרחיש הצפוי הוא שתוך דקות יקפצו עליהם שוטרים ויגררו אותם לכלא. האבסורד הוא שמדינת ישראל תעצור אותם רק על עצם הצהרת הכוונות - להגיע לבית לחם.

מי שיוצר כאן את הבלאגן הם אותם אנשים כמו ח"כ אופיר אקוניס, שמתכננים לשסות בפעילים שוטרים, לעצור ולשלוח אותם לכלא, סביר להניח שתוך יחס מחפיר. בגלל התנהגויות דוגמת אלה, ישראל איננה יכולה להיות דמוקרטיה מלאה. האנשים שחיים תחת כיבוש לא נהנים מזכויות דמוקרטיות. ככל הנראה, גם האנשים שמגיעים לכאן מחו"ל יבלו כמה ימים בכלא הישראלי - ולא יזכו ליחס דמוקרטי.

כשמישהו בא ואומר "הגעתי לחנוך גן ילדים בבית לחם", ואז באה ממשלת ישראל ומראה לעולם איך היא "מתגוננת" - הרי לכם סיבה טובה להראות לעולם מה באמת קורה כאן. אין כאן שום אלמנט של התגוננות. חשוב לומר: אנחנו תומכים מהצד הישראלי. אין לנו חלק באירגון המטס של הפעילים מאירופה לכאן.

נכון, היום מאוד אופנתי לדבר על "אנרכיסטים", פעם קראו להם "קומוניסטים". קל מאוד להדביק עליהם תוויות. רק זכרו שמדובר בפעילי זכויות אדם מכל מיני מדינות, שפשוט רוצים לחולל שינוי.

המכתב של לשכת רה"מ מגוחך, נראה כאילו נלקח מאחד הטוקבקים

נוסח המכתב ששלחה לשכת ראש הממשלה לפעילים אמש הוא מגוחך, ונראה כאילו הכותב קיבל השראה מאחד הטוקבקיסטים באינטרנט. לשם השוואה, השלטון בסוריה הוא נורא ואיום, ובאירן אין זכויות אדם כמעט בכלל. אבל, גם בישראל יש הפרות של זכויות אדם חמורות כגון עינויים ומאסרים ללא משפט. האנשים האלה, שחלקם פעילי זכויות אדם, פועלים בכל מיני עניינים - כולל בעניין של הכיבוש הישראלי. זה תירוץ מאוד עלוב להסיט את הדיון למקום אחר.

לכשיגיעו, התכנון הוא מאוד פשוט - להגיע לבית לחם, להיפגש עם אנשים ולחנוך שם בית ספר לילדים פלסטינים. לדעתי האישית, אין מדובר כאן לא בהפגנה ולא בפרובוקציה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת