הבחירות בקדימה: נתניהו מסמן הישגים

בשבוע של בחירות פנימיות בקדימה, שם מאיימים להצמיח את ראש הממשלה הבא של ישראל, נתניהו בוחר לבקר בגדר בדרום ונפגש עם שליט. התזמון לא מקרי: בניית הגדר והשבת שליט משבי חמאס הם שני ההישגים הבולטים שנתניהו רוצה להדגיש

אולי זה מקרי, אבל דווקא ביום שבו התנהלו בחירות בקדימה, בנימין נתניהו בחר לבקר בגדר. בכלל, בשבוע הזה היו שני דברים שנתניהו עשה: האחד - הוא ביקר בגדר, כדי להראות שהוא ממשיך לגדר ולשמור. הדבר השני שהוא עשה זה לפגוש את גלעד שליט.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

זה אולי מקרי, אבל אלו שני ההישגים המרכזיים שנתניהו מצביע על כהונתו: העובדה שהוא בונה גדר ורוצה לבנות עוד והעובדה שהוא שחרר את גלעד שליט. נתניהו ממרקר את ההישגים שלו מול המפלגה השנייה, השלישית, אולי הרביעית בגדולה, כחלק מהיערכות פוליטית. לא, הוא לא מתכוון להקדים את הבחירות, אבל הוא רוצה לחזק את ההישגים של ממשלתו.

כך הוא עשה גם עם דוח בנק ישראל, דוח שקבע שהמצב הוא בעייתי, אבל נתניהו מירקר והדגיש את הקטעים הנוחים לו. שאול מופז, יו"ר קדימה, מסמן בריאיון למהדורה המרכזית עם דני קושמרו את היעד: הוא הולך לנתניהו על הראש. הוא לא אמין, הוא אומר. אחרי שאומרים דבר כזה על ראש הממשלה, אי אפשר להצטרף מיד לממשלה שלו, גם לא לממשלת חירום בנושא האירני, ולכן זה הולך לעימות בינתיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת