על הבוש שעדיין לא רץ לנשיאות

ג'ב בוש, האח של והבן של נשיאים לשעבר, הודיע השבוע שהוא תומך במיט רומני כמועמד המפלגה הרפובליקנית לנשיאות והביא לסופו גל שמועות על כוונתו להתמודד ולנצח את המועמד המוביל כרגע - מיט רומני. ג'ב, האח העגול יותר והרציני יותר ימתין לסיבוב נוסף, אולי ב-2016

ג'ב בוש - בוש עגול ורציני יותר (AP)

הוא בוש השני, או השלישי; זה שלא היה בבית הלבן. השבוע ג'ב בוש, בנו של הנשיא האמריקני, אחיו של נשיא אחר ואולי, יום אחד, מועמד בעצמו, סוף סוף מתחיל להתערב במרוץ הנוכחי לבית הלבן. נכון לעכשיו בוש הוא עדיין לא רץ בעצמו - אבל הוא מביע תמיכה במועמד אחר.

"אני תומך במיט רומני שיתמודד משורות המפלגה שלנו", הכריז ג'ב בוש בהודעה כתובה. ההודעה חשובה משתי סיבות: האחת מפני שמיט רומני הוא מועמד יחסית חלש והשנייה היא שג'ב בוש, שמייצג היום את משפחת בוש - הוא גורם חזק במפלגה.

ג'ב צעיר יותר מאחיו המוכר. יש לו פנים עגולים יותר, הוא מתנהל יותר ברצינות, אבל עמדותיו יותר מתונות. ג'ב בוש היה מושל נערץ בפלורידה, מדינה חשובה מאוד לכל מי שרוצה להיבחר לבית הלבן. יש לו קשרים טובים מאוד עם הקהילות ההיספניות בארה"ב והוא מדבר ספרדית שוטפת. אשתו היא ילידת מקסיקו. אביו, הבוש הראשון שהגיע לנשיאות, נהג לכנות את ילדיו "הדברים הקטנים החומים האלה".

"לג'ב בוש יש שם משפחה נחשב, אבל הוא הצליח להישאר עצמאי ונאמן למדיניות שהוא הכתיב גם כשאביו ואחיו כהנו בבית הלבן, זה דורש לא מעט כישרון", אמרה האסטרטגית של המפלגה הרפובליקנית צ'רי ג'קובוס .

התמיכה של בוש ברומני אומרת: בוש לא מתכוון לעקוף את המועמד המורמוני

בוש הצעיר כאמור עדיין לא נכנס למרוץ. בהיעדרותו, רומני הוא המועמד המועדף להיות הנציג של הרפובליקנים. השבוע הוא ניצח בקושי באילינוי והפסיד כצפוי בלואיזיאנה, הוא עדיין המועמד המוביל מול שלושת המועמדים האחרים.

אבל המפלגה הרפובליקנית לא מתייצבת מאחורי רומני. רפובליקנים רבים מקווים שמועמד חדש, מישהו כמו ג'ב בוש, יצוץ ויתמודד נגדו. לכן, הדברים של ג'ב בוש מספקים היום גם צפירת הרגעה לרומני שחשש ממועמד חדש ובולט ומקבל עכשיו תמיכה, שקטה, אפילו חרישית - אבל לפחות לא מזיקה.

בוש מעולם לא פסל את האפשרות שיבוא יום וגם הוא יתמודד על תפקיד הנשיא, אבל בהתמודדות הבאה הוא כבר ייתקל במועמדים חזקים. אחד מהם יהיה בנו, ג'ורג' פ' בוש, אחד מאותם "דברים חומים קטנים". ג'ורג' כבר בן 35 , הוא עורך דין, איש עסקים וחשוב יותר - הוא פעיל מאוד בפוליטיקה האמריקנית.

עד אז, אף בן למשפחת בוש לא נכנס למרוץ ולכן רומני נראה כמועמד קרוב לוודאי לנצח את המרוץ הרפובליקני. למרות זאת, לגבי הסיכויים לנצח את הנשיא אובמה, בלי תמיכה חד משמעית של המפלגה - זה יהיה קשה מאוד. 

תכניתו של ג'ונתן מן, Political Mann, משודרת ביום שישי ב-20:30 ובשבת ב-22:00 ברשת CNN 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת