הפריימריז שיעשו מיתוג מחדש לקדימה

קשה להמר על מנצח בפריימריז הקרובים לראשות מפלגת קדימה - אבל ניתן לומר שהאווירה בין המטות מתחממת. טוב יהיה שבעקבות הבחירות קדימה תקבל גוון יותר מובהק, יהיה ברור האם קדימה היא ברוחה של ציפי לבני או ברוחה של שאול מופז, ולפי זה יתיישרו כל השאר - או שיעזבו

קשה להמר על המנצח הצפוי בפריימריז הקרובים בקדימה. נכון שהדעה הרווחת עד לפני שבוע הייתה ששאול מופז מוביל, אבל כעת קשה מאוד לאמוד את יחסי הכוחות - כי קיימים מספר נעלמים.

כך למשל, לא ניתן לדעת מה יהיה אחוז ההצבעה, שעשוי להיות מאוד נמוך במקרה של קדימה. במקרה של אחוז הצבעה נמוך, מי שתיפגע יותר היא ציפי לבני. בנוסף, אנחנו לא יודעים איך יתפקדו קבלני הקולות עם מפקד שנערך לפני שש שנים. אם קבלני הקולות לא יספקו את הסחורה - זה עלול לפגוע במופז. לכן אנחנו לא יכולים להמר, אבל ניתן לומר שהאווירה מאוד מתחממת.

בשטח כבר מורגשים חילופי דברים קשים בין המטות והאשמות הדדיות. המטה של לבני ביקש להאריך את שעות ההצבעה בשלישי עד 23:00 ולא עד 22:00 - ללבני יש אינטרס משום שאחוז הצבעה גבוה יהיה לטובתה. יו"ר ועדת הבחירות של קדימה, השופטת עדנה בקנשטיין, לא הסכימה לבקשה שהגישה לבני, ואמרה שאין סיבה להאריך את שעות ההצבעה מראש. לדבר התנגדו כמובן גם במטה מופז.

השאלה הגדולה שנשאלת היום בקדימה - האם היא תהיה אותה קדימה גם ביום שלאחר הפריימריז. קדימה מתרסקת בסקרים בגלל כניסתו של יאיר לפיד לפוליטיקה ובגלל סיבות נוספות. נכון שפריימריז בדרך כלל מעצימים מפלגה, אבל הפריימריז האלה כנראה יפרקו אותה.

מצד שני, קדימה היתה מפלגה של שעטנז. היו שם אנשים מהשמאל מהימין, מן ערבוב כזה שלא הצליח להביע למפלגה הומוגנית בעל קול אחד שנלחמת בעבור אותם גברים. לכן, אם המפלגה תשרוד לטווח הארוך, טוב שבעקבות הבחירות האלה היא תקבל גוון יותר מובהק. יהיה ברור האם קדימה היא ברוחה של ציפי לבני או ברוחה של שאול מופז, ולפי זה יתיישרו כל השאר - או שיעזבו.

לטווח הרחוק, טוב לקדימה שהיא עוברת סוג של מיתוג מחדש. כך יוכל לדעת הציבור מהי קדימה באמת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת