ח"כים מנסים לחנך אוהדי כדורגל? שיסתכלו על עצמם

בכנסת רוצים לנסות לחנך באלימות את אוהדי הכדורגל. אין הגדרה אחרת למי שמציע מעצר מנהלי לאוהדים ש"עלולים להתפרע". היום, חבורת הפופוליסטים בכנסת ובהתאחדות שיתפו פעולה בעוד דיון שירחיק את הקהל מהמגרשים. אבל אל דאגה, אוהדי הכדורגל יהיו שם מול אלה ששופכים כוסות מים ומקללים האחד את השני

קשה לכם איתנו, כי יש לנו דרישות (חדשות 2)

גל הפופוליזם והעליהום הציבורי נגד אוהדי הספורט הגיע הבוקר לכנסת ישראל, שחשה צורך לדון באירועים האלימים שהתרחשו לאחרונה במגרשים ומחוצה להם. האמת? עקבתי בעניין אחרי הדיון בעיקר בעקבות הצעתו של ח"כ אלכס מילר, האיש שהודה לפני שבועיים כי כדורגל לא מעניין אותו, אבל צעדים אנטי דמוקרטים כמו מעצר מנהלי לאוהדים - מאוד מעניינים אותו.

בדיון השתתפו חברי כנסת מרוב סיעות הבית, ואיך לא - יו"ר ההתאחדות אבי לוזון, שהפליא בציטוטים כמו "אני לא אתן שיקללו במגרשים". כן כן, שמעתם נכון. אותו יו"ר שהוא ובני משפחתו כבר צולמו מגדפים ומאיימים על שחקנים יריבים, שופטים ואפילו שחקנים של קבוצתם האהודה מכבי פ"ת, מנסה לחנך אותנו?

כל זאת, מבלי לדבר על יו"ר מסוים של קבוצה מסוימת בליגת העל שחשוד בעבירות של הכאת קטין, שיבוש הליכי משפט ועדות שקר. עדיף שלוזון והח"כים ינסו להביא אנשים טובים יותר לניהול קבוצות כדורגל. הייתי מציע להתאחדות ללמוד מהמודל הגרמני, שם האוהדים הם בעלי הקבוצה. אם קשה להם עם הגרמנית, הם יכולים ללמוד מהפרויקטים הנפלאים של הפועל קטמון, מכבי קביליו יפו והפועל ת"א בכדורסל.

נעשה הכל למען העתיד שלנו, ושל הקבוצה האהובה

יותר אלימים מברוב המגרשים (חדשות 2)
יש לח"כים ולאנשי ההתאחדות בעיה איתנו, אוהדי הכדורגל. אנחנו לא אלה שיושבים בבית על כורסה ומזפזפים בין משחק בליגת העל לבין משחק מאנגליה או מספרד. אנחנו, אלה שמתניעים את האוטו כל שבת ומגיעים למגרשים, נעשה הכל בשביל הקבוצה שלנו. נלך ונפגין מול בעלי המועדון, נדבר עם שופטים, עיתונאים וחברי כנסת כדי לשפר את מצב קבוצתנו, נדאג לעתיד שלנו כי אנחנו לא בוחלים באמצעים, נפעל בכל דרך שאינה אלימות כדי להילחם על הדברים החשובים לנו.

ומילה אחרונה לכם חברי הכנסת. במושב האחרון החלו מספר מכם לפעול כמו במגרשי כדורגל. אז נכון, זריקת מוטות ברזל, מצתים וכוסות הקולה על השופט (מבלי שאיש נפגע) הם אירועים חמורים, אבל כדאי שאתם תפסיקו להחליף מהלומות מילוליות, לשפוך אחד על השני כוסות מים ולהוריד בכוח את הקולגות שלכם מבימת הנואמים בכנסת. אחר כך כשתלמדו להתנהג, תבואו ללמוד מאיתנו אוהדי הספורט, איך פועלים באמת למען הציבור אותו אתם מייצגים.

גילוי נאות: הכותב אוהד של קבוצת הפועל ת"א בכדורגל, וחבר עמותת הפועל אוסישקין בכדורסל