"תפסיקו להלך עלינו אימים, אנחנו לא כאלה מסכנים"

כשהרמזים על מתקפה ישראלית אפשרית באירן הולכים ומתרבים, כך מתחזקת גם תחושת הפחד והחרדה בקרב הציבור הישראלי. רוני דניאל מדבר על מדיניות ההפחדה הישראלית, ומדגיש שחשוב לזכור ש"ישראל היא לא מדינה חלשה, וכדאי שיפסיקו להלך עלינו אימים"

מדינת ישראל נמצאת בתוך איזושהי אווירת הפחדה עצמית שלא יודעת גבולות. נא לקחת את זה בפרופורציות: אנחנו לא כאלה מסכנים וחלשים.

מבחינתה של ישראל, כל הסנקציות הכלכליות צריכות להוביל רק לתוצאה אחת - שהאירנים יפסיקו את תכניתם הגרעינית. כל עוד לא הגענו לשם - אנחנו עדיין בדרך. הצעד הכלכלי האחרון הוא קשה, אבל לא מכריע.

מה שמעניין את ישראל זה דבר אחד ויחיד: האם אירן מפסיקה את העשרת האורניום, ואפילו לרמה של 3%. כרגע מסתמן ניצחון למדיניות ברק ונתניהו לטווח הארוך. אהוד ברק ונתניהו מקיימים שיחות אינטימיות עם האמריקנים, בכך הם בעצם משדרים מדיניות של "תחזיקו אותנו, כי אם לא - אז...".

בסופו של דבר, אם כל הדברים הללו לא יעזרו - אז כדאי גם לזכור שישראל היא לא כזאת מדינה חלשה, ונא לא לזלזל ביכולות שלנו. על פי הסקרים, 17% מתושבי המדינה יעזבו אם תתקוף ישראל באירן. כדאי שאותם אנשים יחשבו על המציאות העגומה בה תשיג אירן פצצה גרעינית ופעם בחודש לפחות היא תאיים לשגר אותה לעבר מדינת ישראל.

באם כלו כל הקיצין ושום דבר לא עוזר - אז יש ללכת גם למתקפה. שלא יבהילו אותנו עם המספרים ויפסיקו להלך עלינו אימים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת