תקיפה באירן - שליחותו האישית של נתניהו

בנאומו של ראש הממשלה בכנסת, הסלים נתניהו התבטאויות שנראה היה שכבר אי אפשר להסלים בעניין אירן, וציין כי התנגדות אובמה לא תמנע מישראל לתקוף. אמנון אברמוביץ' מאמין שנתניהו שב לשלטון רק לשם האיום האירני, ועל פי ההערכתו מחיר תקיפה זעום לעומת אי התקיפה

ניתן לקבוע כי ראש הממשלה בנימין נתניהו חזר לקדנציה שנייה בשלטון לא בשביל רפורמת מרפסת, לא בשביל חינוך חינם מגיל 3, לא לדיור בר השגה וגם לא בשביל הסכם שלום עם הפלסטינים. נתניהו חזר לשם נושא אחד בלבד - והוא אירן.

נתניהו מאמין באמת ובתמים שזו שליחותו האישית, וזו למעשה שליחות דורנו. הוא למד מההיסטוריה ומהיסטוריונים שכל נשק שמצוי בידי מוסלמים הוא לשימוש, ולא כקופסת שימורים על מדף. נתניהו מעריך שבכל מקרה שבו האמריקנים יתקפו או לא יתקפו באירן, האירנים יתקפו את ישראל, כפי שתקפו העירקים במלחמת המפרץ הראשונה.

אילו יכולנו לפלח את החלק האירני בתקציב הביטחון של ישראל, היה מתברר לנו מדוע תקציב הביטחון הוא הגדול ביותר בתולדות המדינה. ראש הממשלה משוכנע שמחיר התקיפה באירן יהיה זעום לעומת מחיר אי התקיפה, ואם הדבר לא ייעשה בטוב בדרך דיפלומטית, אז הוא ייעשה ברע על ידי תקיפה ישראלית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת