הירי נמשך, צה"ל לא "ישבור את הכלים"

למרות הירי אתמול והערב על יישובי הדרום, בצה"ל לא מתכוונים להגיב בחומרה נגד הפלגים החמושים בעזה. הניסיון לאורך שנים מלמד כי תמיד אחרי הפסקות אש היו עוד "זנבות" של ירי. עם זאת, ייתכן שתהיה תגובה טקטית של ישראל, בדמות תקיפת מטרה או שתיים ברצועת עזה

למרות הירי הערב לעבר באר שבע, במערכת הביטחון עדיין לא מתכוונים "לשבור את הכלים" ובשלב זה, הכוונה היא להמשיך ולתת הזדמנות לרגיעה.

בשלב זה אין שום כוונה לשוב לעימות מלא עם רצועת עזה. הניסיון מ"סבבי הסלמה" קודמים לאורך השנים מלמד כי תמיד אחרי הפסקות אש היו עוד "זנבות" של ירי, בעיקר מצד ארגונים ופלגים קטנים המסרבים לקבל את המשמעת הארגונית שמטיל חמאס.

המצרים כבר נכנסו לתמונה ומפעילים את מלוא השפעתם להמשיך לשמור על שקט, גם על חמאס וגם על הג'יהאד האסלאמי. האינטרס של חמאס הוא לשמור על הרגיעה, ובמערכת הביטחון רוצים לתת להם הזדמנות למנוע את המשך הירי.

ייתכן שתהיה תגובה טקטית של ישראל, וחיל האוויר יתקוף מטרה או שתיים ברצועת עזה, אולם בשלב זה אין כוונה להרחיב את הפעילות נגד הירי מהרצועה. עם זאת, במידה והירי יימשך - אין ספק ש צה"ל יגיב במלוא העוצמה.

רקטה התפוצצה בבאר שבע, כמה מהתושבים לקו בחרדה

טפטוף הרקטות מהרצועה נמשך גם הערב - כשגראד נורה לעבר באר שבע. לא ידוע על נפגעים או על נזק. מערכת "כיפת ברזל" יירטה בהצלחה את הרקטה. צוותי מד"א הוזעקו לטפל בכמה מתושבי העיר שלקו בחרדה בעקבות האזעקה. "נפגעי החרדה מטופלים בכל רחבי העיר, התקבלו פניות רבות במוקד מד"א עם הישמע האזעקה", סיפר לחדשות 2 באינטרנט זכי הלר, דובר מד"א.

מדובר ברקטה השנייה שהתפוצצה היום בשטח ישראל, אחרי שאחר הצהריים נפלה אחרת סמוך ליישוב במועצה האזורית חוף אשקלון. גם שם לא נפגע איש ולא נגרם נזק.