חמאס לא מעוניין בהסלמה, הג'יהאד כן

בזמן שהג'יהאד האיסלאמי מעודד את ההתנגדות נגד ישראל - חמאס מצדו לא מצטרף לירי ולא מעוניין בהסלמה. בחמאס עסוקים במצוקות הפנימיות של הארגון ומעדיפים לעסוק באי זרימת החשמל לרצועה. וגם: מדוע הג'יהאד האיסלמי החסיר מספירת הגראדים ששיגר את הרקטות שיורטו על ידי "כיפת ברזל"? אהוד יערי בפרשנות על ההסלמה בדרום

נכון לשעה זו, חמאס לא מצטרף לירי לעבר ישראל. חמאס מנסה לעודד את מצרים להשיג רגיעה. הארגון העזתי מדבר עם האחים המוסלמים, הממשלה ובעיקר עם המודיעין הכללי - שכן גם למצרים יש עניין לסייע לחמאס להרגיע את השטח.

חמאס לא מעוניין בהסלמה בשלב הזה, הוא יכול להיגרר אליה ויש קולות בעזה שמנסים לגרור אותו פנימה - אך אין לו עניין בהסלמה. חמאס נמצא בתקופת מעבר עם מצוקה גדולה מאוד כתוצאה מאובדן סוריה וכתוצאה מהרעה דרמטית ביחסים בין חמאס לאירן. הדיבורים של אישים אירנים נגד החמאס הם חסרי תקדים.

אחד מראשי חמאס אמר שהארגון לא ישתתף בתגובה למקרה שישראל תתקוף את אירן. עם זאת, לפני כשעה איש אחר של חמאס תוקף אותו בחריפות בפומבי - ויכוחים כאלה לא ראינו בתוך חמאס וזה משקף את המצוקה שלהם בתקופת המעבר, זאת בזמן שהם מנסים לעבור מהמטריה הסורית-אירנית לזו של האחים המוסלמים.

27 הגראדים שיורטו - הורדו מהספירה

הדבר העיקרי בו חמאס עוסק הוא תביעות ממצרים לדאוג לזרימת חשמל לרצועה - הבעיות בחשמל מסכנות לדבריהם את תפקוד בתי החולים. למעשה, במקום לדבר על ההסלמה - הם מדברים על מה שמצרים צריכה לעשות כדי להאיר את הרצועה.

לעומת חמאס, הג'יהאד האיסלאמי מעוניין בהסלמת הלחימה וקורא לאנשיו להגיב. ההצלחה של מערכת "כיפת ברזל" משפיעה גם על השיקולים אצלם, כך שהם מחסירים את 27 הגראדים שיורטו על ידי המערכת ממניין הטילים שהם מודיעים על שיגורם - כאילו השיגור לא היה ולא נברא.

פרשנות נוספת: "צה"ל לא חותר לרגיעה - אלא לפגיעה"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת