הרלן קובן חוזר - והפעם לבני נוער

הסופר שרכש לעצמו מיליוני מעריצים פונה עכשיו לקהל חדש: בני נוער. הפעם בתפקיד הראשי - מיקי בוליטר, אחיינו של מיירון, ההוא מהספרים של הגדולים. אז האם קובן מצליח להתאים את הנוסחה המנצחת לדור הבא? סיגל ריבה על "מחסה"

מחסה. קובן חוזר - והפעם לבני נוער (חדשות 2)

אחרי שרכש לעצמו מיליוני מעריצים בכל העולם, התפנה הרלן קובן, הסופר הבלתי נלאה (בלי להעליב!) לכתוב לבני נוער.

והפעם בתפקיד הראשי - מיקי בוליטר, אחיינו של מיירון, כן, כן - ההוא מהספרים של הגדולים.

פגשנו את מיקי בספר העשירי בסדרה של מיירון בוליטר. קצת אחרי שאביו - אחיו של מיירון, נהרג בתאונת דרכים ואימו אושפזה במוסד גמילה מסמים. מיירון ומיקי לא נפגשו מעולם - הריב בין הוריו של מיקי לדודו החל עוד לפני שנולד והמפגש הראשון בין השניים היה פשוט קטסטרופלי.

הם דווקא דומים - מיקי ומיירון. הרלן קובן המשיך את הנוסחא המצליחה של שחקן כדורסל בפוטנציה, גבה קומה ושרירי שיודע גם אומנויות לחימה ויכול לככב על פוסטרים של נערות מתבגרות. מיקי מתגורר בביתו של מיירון ומחכה שאימו תשוחרר ממוסד הגמילה.

המעבר הזה לבית הדוד לא היה קל לו. בית ספר חדש, חברים חדשים, וכן, גם אויבים חדשים. הוא מתאהב בילדה הכי יפה בשכבה רק כדי לאבד אותה אחרי כמה שבועות.

לאבד על אמת - היא נעלמה כאילו בלעה אותה האדמה ומיקי מגלה שמעט המידע שהיא חשפה על עצמה, איננו נכון.

תעלומה גם למבוגרים

תוך כדי הניסיונות למצוא אותה הוא מסתבך בפרשה נוספת: הוא מגיע לביתה של גברת עטלף, קשישה שמטילה אימה על ילדי השכונה מזה שנים ארוכות. במפגש חטוף בין השניים היא מספיקה לומר לו שאביו עדיין חי ונעלמה גם היא.

הכי פשוט היה לפנות לדודו - סוכן השחקנים שתמיד מצליח לפתור את התעלומות להן נקלע, אבל מיקי לא בוטח במיירון. יותר זמן הוא היה עסוק בלשנוא אותו. אז הוא פועל לבד.

בעצם לא ממש לבד, חוברים אליו שניים: אמה המכונה אִימַה, נערה גדולת ממדים, שלובשת רק שחור והופכת עד מהרה להיות החברה הכי טובה שלו ו"כף" , נער מוזר, שמיקי החל לקרוא לו כך לאחר שהראשון הציע לו כף כמעט לא משומשת לליקוק...

כל הילדים שדיברתי איתם נהנו מהספר והאמת שגם אני. ולפי הסוף הבלתי פתור - צפו לספרים נוספים בסדרה!

הערות ותגובות ניתן לשלוח ל- sigalr@news2.co.il

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת