נתן אשל היה צריך לרדת מהבימה הציבורית בקלון ולא בשבח

רה"מ בנימין נתניהו מרבה לדבר בנאומיו על היתרון הערכי של ישראל. לנתניהו הייתה הזדמנות נהדרת ביממה האחרונה להוכיח את היתרון המוסרי שלו: הוא יכול היה לשבח את האנשים שהפסיקו את ההטרדה שביצע נתן אשל, אך העדיף לשבח את אשל על תרומתו הגדולה לממשלה. אודי סגל על סופה של פרשת ההטרדה בלשכת ראש הממשלה

צל כבד מטילה פרשת נתן אשל על ראש הממשלה בנימין נתניהו. זו הייתה יכולה להיות רק עוד פרשה, אבל נתניהו בחר בהודעה שהוא פרסם בסוף הפרשה הזאת לשבח מאוד את נתן אשל, להלל אותו, לדבר על תרומתו הגדולה לממשלה.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

בכל לשכה אחרת שבה היה צריך לבוא אדם כמו נתן אשל לתפקיד אותו ממלא, היו צריכים להיות לו כישורים עודפים. אדם שהופך אותו לראש הסגל, chief of staff, המקביל בבית הלבן. לנתן אשל לא היה אף אחד מהכישורים האלה. הכישורים היחידים שהיו לו היו קרבתו לבנימין נתניהו ולשרה נתניהו.

הוא היה איש סודם, המוציא והמביא, הלחשן והבחשן- ישראל חיה עם זה עד שנתן אשל החליט לקחת את הכוח הגדול שנפל לחלקו ולהשתמש בו לרעה נגד העובדת ר'. מעסקת טיעון עולים כמה דברים מאוד מטרידים, שצריכים להטריד אותנו האזרחים וגם את בנימין נתניהו.

"במקום לעסוק בתרומה - צילם מתחת לחצאית"

נתן אשל ישב כמה מטרים בלבד מלשכתו של בנימין נתניהו, ובמקום לעסוק כמו שנתניהו אמר בתרומה למדינת ישראל, הוא נהג לצלם מתחת לחצאית של ר'. היועץ מכנה את זה צילום בזווית "מוזרה או לא שגרתית", זו מילה מכובסת. מהעובדה שנתן אשל יזם באמצעות עורך הדין שלו את עסקת הטיעון שלו, אפשר ללמוד שיש עוד הרבה מאוד עדויות שהצטברו אצל נציבות שירות המדינה שמצביעה על מעשים אולי אפילו חמורים יותר - ואני לא אומר סתם, זו לא הערכה.

נתן אשל היה צריך לרדת מהבימה הציבורית בקלון ולא תוך שבח, במיוחד כאשר בנימין נתניהו לא טרח לשבח את שלושת עובדי הלשכה ששמו את גורלם על כף המאזניים, והלכו לעשות את הדבר הנכון והלכו להתלונן אצל היועץ המשפטי לממשלה.

עסקת הטיעון מוציאה את אשל בזול

אבל למה להתלונן רק על ראש הממשלה? אפילו היועץ המשפטי לממשלה התנהג בצורה מבישה. הוא זה שתידרך את העיתונאים בתחילת הפרשה כי מדובר ברכילות. אבל אז כשהחלו להצטבר העדויות בנציבות שירות המדינה על עוד ועוד עובדים שדיברו על התנהגות לא תקינה, אף אחד לא בא ותיקן את הרושם הזה.

גם עסקת הטיעון מוציאה את נתן אשל בזול. בנימין נתניהו מרבה לדבר בנאומיו על היתרון המוסרי, היתרון הערכי של ישראל. לנתניהו הייתה הזדמנות נהדרת ביממה האחרונה להוכיח את היתרון המוסרי שלו, לשבח את האנשים שהפסיקו את ההטרדה המכוערת הזאת שני מטר מהאף של בנימין נתניהו, ועשו פיצוץ מבוקר של הפרשה שהיתה יכולה לגרום לכל הלשכה הזאת לעלות בלהבות. נתן אשל הלך עם הרבה מאוד גיבוי של בנימין נתניהו, ועל זה אפשר לומר: נתניהו נתן, נתניהו לקח , נתניהו ממשיך להתנהג בצורה מאוד מאוד מוזרה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת