דעה: "לפיד אומר את מה שכולם רוצים לשמוע"

יאיר לפיד מופיע מצוין מול קהל, הוא יודע להשתמש בסט הרגשות שיש לו כדי להגיע אל האנשים ולדבר איתם בגובה העיניים, אבל את הבעיות אותן הוא הציג אפשר לפתור גם בלעדיו. רינה מצליח מסכמת את הופעתו הפומבית הראשונה של לפיד בתור מועמד לכנסת

האזנתי בקשב רב לכל דבריו של לפיד. ובסופם חשבתי: לפיד הרי אומר את כל מה שנכון להגיד ולעשות. אבל למרות זאת ישנה בעייתיות - ומה היא? שיש בו רצון גדול מדי לרצות את האנשים ששומעים אותו ומולו, ופחות תכנית עבודה של פוליטיקאי שיוצא לכנסת במטרה לשנות דברים.

לפיד הסיר את הערפל באופן חלקי, מכיוון שידענו פחות או יותר את הבעיות עליהן הוא שם את הדגש. עם זאת, לעובדה שלישראל אין גבולות ברורים ומוסכמים לפיד לא התייחס. אז נכון, יש בעיה עם תספורות הטייקונים, ובשיטת הממשל, ובשחיתות, וצריך צדק חברתי והכל טוב ויפה - אבל בשביל הדברים הללו לא צריך את יאיר לפיד.

ולגבי ההופעה עצמה? נדמה כי לפיד מתקשה להיפרד מגינוני הטלוויזיה. הוא בא מאופר ומדבר עם פרומפטר, משוכלל הרבה יותר ממה שיש לנו בטלוויזיה. יאיר הוא פרפורמר מצוין, שיודע להציג את הדברים שלו באופן משכנע, יודע לדבר בשפתו אל קהל ולהשתמש בסט הרגשות כדי לגייס את האנשים שמאזינים לו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת