"כלוב הזהב" של המשא ומתן

ישראל נהנתה ביומיים האחרונים מפריחה מדינית עם ביקורו של מזכ"ל האו"ם ובכירים נוספים. מדובר בעסקה האפלה – ישראל תיתן מחוות לפלסטינים ואלה ייכנסו לכלוב המשא ומתן. עם זאת, במשא ומתן כזה יצטרף בסוף ראש הממשלה נתניהו להציג חלק מהקלפים. צפו בטור הווידאו המיוחד

השיחות שקיים כאן מזכ"ל האו"ם באן קי מון הם בעצם על עסקה, אפילו עסקה אפלה.

יש פה שוחד - ישראל תיתן מחוות לפלסטינים, תסייע להם בענייני אסירים וכסף, והפלסטינים בתמורה ייכנסו לכלוב הזהב של המשא ומתן. הכוונה היא משא ומתן ארוך ומשמעותי, לא כזה שכל שלושה חודשים עצירה ופיצוץ.

המטרה היא שישראל תוכל להמשיך ליהנות ממה שהיא נהנתה ביומיים האחרונים: סוג של פריחה מדינית. היו כאן מזכ"ל האו"ם, טוני בלייר, שרי החוץ של קנדה וגרמניה, וזה בדיוק מה שראש הממשלה בנימין נתניהו צריך במיוחד לקראת ההכרעה- מה לעשות מול אירן.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

את השקט הזה הוא קונה באמצעות משא ומתן עם הפלסטינים שבינתיים ברור לכולם לא מוביל לשום מקום. השאלה היא מה יקרה כשנתניהו ייכנס למשא ומתן? הפלסטינים משלמים מחיר והם יקבלו תמורה קטנה - את השוחד הזה, המחוות, אבל כשנתניהו ייכנס למשא ומתן, במוקדם או מאוחר כנראה מוקדם, הוא יצטרך לקבל הכרעה.

על נתניהו יהיה להציג את העמדות האמיתיות של ישראל לענייני גבולות. כאן הוא ישלם מחיר פוליטי והשאלה היא האם הקואליציה שלו תוכל לעמוד במשא ומתן כזה גם אם הוא למראית עין. גם במשא ומתן כזה בסוף צריך להראות לפחות חלק מהקלפים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק