גם פייגלין ניצח בפריימריז לליכוד

נתניהו ניצח ברוב גדול בפריימריז לראשות הליכוד, אבל עדיין לא ברור אם הוא אכן יקדים את הבחירות הכלליות. נתניהו כעת מאוד פופולארי, יכול להיות שהוא יעריך שעדיף לו ללכת לבחירות עכשיו, כשהוא כל כך חזק ושהיריבים שלו חלשים. אבל למרות הניצחון הסוחף שלו אמש - גם משה פייגלין ניצח

קשה עדיין להעריך אם הבחירות לראשות הממשלה יוקדמו, אבל אין ספק שבנימין נתניהו הקדים את הפריימריז לליכוד כדי שתהיה לו האופציה להקדים את הבחירות ביוזמתו. עם זאת, צריך לחשוב איזה נתונים פוליטיים יכולים להיווצר שבהם נתניהו יחשוב שעדיף לו ללכת לבחירות.

ההערכה הרווחת במערכת הפוליטית, היא שאת תקציב 2013 נתניהו לא יוכל להעביר. מדובר בתקציב קשה ובעייתי, וכל אחד ירצה לבקש את מה שהוא צריך כדי שהבוחרים שלו יתמכו בו. השאלה היא, אם נתניהו לא ירגיש לפני זה שכבר עדיף לו ללכת לבחירות ולנצל את המצב.

צריך לזכור שנתניהו מאוד פופולארי. ראש הממשלה יודע לקרוא סקרים, אוהב סקרים, והוא יודע בדיוק מה מצבו. יכול להיות שהוא יעריך שעדיף לו ללכת לבחירות עכשיו, כשהוא כל כך חזק ושהיריבים שלו חלשים. אי אפשר לפסול את האופציה שהבחירות יוקדמו, אבל לא ניתן לדעת זאת בוודאות נכון להיום.

גם פייגלין ניצח

בנוסף, הקדמת הבחירות לא חייבת להיות ביוזמת נתניהו. יכול להיות שגורמים אחרים בקואליציה, שעכשיו מתנגדים לכל מיני מהלכים כמו ישראל ביתנו שדיברו שלא יצביעו בעד חוק טל, יביאו להקדמת הבחירות.

מתחילה להיות התנהלות של לקראת בחירות במפלגות הקואליציה. בנוסף, יש דוחות חמורים מאוד של מבקר המדינה שאמורים להתפרסם בחודשים הקרובים, שגם להם יכולה להיות השפעה על הקואליציה של נתניהו. לכן הוא ערך את הבחירות המקדימות - הוא רוצה להיות מוכן לבחירות הכלליות.

למרות ניצחונו של נתניהו - גם משה פייגלין ניצח. הוא לא רק שימר, אלא הגדיל את כוחו וקיבל רבע מקולות המצביעים. פייגלין עכשיו הוא עובדה חשובה, הוא גורם פוליטי בעל משמעות בליכוד, והיה כזה גם קודם. אנשים שהגיעו לצמרת הרשימה בליכוד עשו זאת רק דרך פייגלין - והיום זה יהיה נכון עוד יותר. יש לו כוח , מצביעים, מחנה מסור, נאמן ומאוד מגויס. אין ספק שהוא ישפיע בליכוד גם עכשיו וגם במהלכים הבאים שיהיו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת