הסקנציות: מגף מסומר לאירנים, סנדל לישראל

אתמול נודע כי האירופים מחריפים את הסנקציות נגד אירן ובין היתר הטילו אמברגו מלא על ייבוא נפט מאירן. בטור וידאו מיוחד לחדשות 2 באינטרנט מתייחס אודי סגל לסיבות להחלטה ומדגיש כי האירופים רוצים למנוע פעולה צבאית באירן של ארה"ב או ישראל. וגם: הסנקציות על אירן – איום ממשי על טהרן

בימים של מתיחות ושל קרב המוחות בין ארה"ב וישראל מול אירן, מגיעים האירופים עם מסר מאוד חריף של החרפת הסנקציות - קצת על הבנק המרכזי, עדיין לא כל הדרך, אבל אמברגו מלא על ייבוא נפט מאירן.

מה זה עושה? המסר הזה הוא מסר מתחום "ההנהלה" - לאירנים הוא משדר "מגף מסומר" ולישראלים "סנדל", למה? כי לאירנים האירופים אומרים שלמרות הבעיה הכלכלית "אנחנו בועטים בכם במגף בתעשיית הנפט" כי אנו רוצים למנוע מלחמה ורוצים למנוע תקיפה של ישראל או ארה"ב ולכן מחריפים הסנקציות.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

מבחינת אירן מדובר באיום ממשי שבחודשים הקרובים נדע עד כמה הוא משפיע על ההחלטות שלהם. גם ישראל שדחפה בעצם באסטרטגיה שלה של "תחזיקו אותי - אם לא יעשו דברים דרמטיים אנחנו נפעל", בעצם מקבלת מסר מהאירופים שהוא "סנדל" על הפעולות הצבאיות האפשריות של ישראל בחודשים הקרובים.

המסר של האירופים ושל הקהילה הבינלאומית כרגע לישראל: תנו הזדמנות לסנקציות - עשינו מה שרציתם, הלכנו כל הדרך. עכשיו שבו בשקט - תנו לדיפלומטיה לעבוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק