החיילים לא ייסעו ברכבת בימי ראשון. אז מה?

רוני דניאל סבור שהביקורת על ההחלטה להעמיד לרשות לובשי המדים אוטובוסים שיביאו אותם אל אותו הייעד - בחינם - מוגזמת מדי. המהלך שנועד לצמצם את עומסי הענק בקרונות אולי לא ייצא לדרך בלי תקלות בפעם הראשונה, אבל סביר להניח שכבר שבוע אחר כך - יתוקנו הליקויים

נגד ההחלטה למנוע מחיילים לנסוע בשעות הבוקר של ימי ראשון ברכבת מתנהל קמפיין מטורף ובלתי ברור, עד כדי כך שגם החיילים הפכו מבולבלים בעצמם מחלק מהדברים שקראו בנושא - שאינם תואמים את המציאות. בניגוד לכל מיני שמועות שרחשו, אף חייל לא יתבקש לשלם על הנסיעות. לרשות לובשי המדים יועמדו אוטובוסים שבהם הם ייסעו ליעדים, או שבחלוף שלוש שעות ההגבלה ייעלו ממש אל אותם הקרונות.

ההחלטה, כזכור, תיכנס לתוקף ביום ראשון הקרוב. ייתכן שבפעם הראשונה שתונהג ילווה הדבר באי-סדר - ולכן נערכו בצבא בהתאם והודיעו כי חייל שלא יתייצב בבסיסו בזמן לא ייענש. מדובר למעשה ב"ניסוי הרצה", שבהתאם לליקויים שייתגלו בו - תתוקן הפעלתו. יש לזכור כי בכל תחנות הרכבת שמהן היו אותם חיילים רגילים לנסוע, ימתינו להם אותם האוטובוסים. 

אגב אוטובוסים: בניסוי שנערך - ולא במסגרת שאלה בבחינה במתמטיקה - התגלה בהשוואה בין רכבת ואוטובוס שיצאו שניהם במועד זהה מנהריה לבאר שבע - כי הקרונות הקדימו את רכב ההסעות ברבע שעה בלבד. ההכנות לקראת שינויי התחבורה של יום ראשון רציניים מאוד - ועל כן, אם המצב ביום ראשון לא יהיה לגמרי בסדר, אזי כעבור שבוע בלבד יתוקנו הליקויים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת