"מופז היה תוקפני ושידר כעס"

ראש ועדת החוץ והביטחון שאול מופז קרא היום לראש הממשלה נתניהו שקרן. דורית עוזיאל, מומחית לשפת גוף, על המצמוצים הלא פוסקים של מופז כשדיבר על נתניהו ועל הקול המפויס יחסית והרגוע כשהחל לדבר על הרמטכ"ל בני גנץ

מצמץ הרבה, מופז (חדשות 2)

שאול מופז לא הפסיק למצמץ לאורך כל דבריו כשזעם על ראש הממשלה נתניהו. בדרך כלל אדם ממצמץ שמונה מצמוצים בדקה אך מופז מצמץ הרבה יותר - זהו בעצם הרצון של האדם לחסום את מה שהוא רואה ממולו מתוך מצוקה. מופז פעל מתוך התת-מודע שלו וזה עזר לו להגיד מה שבלב שלו.

כמות המצמוצים של מופז הייתה גדולה בהרבה גם לממוצע של עצמו. פעולה זו מסגירה תחושות של לחץ מתח וכעס, ובשפת הגוף שלו בדבריו הוא ביטא נחישות גבוהה. מופז ביטא כעס גדול אותו ניתן לראות כשהוא משתמש בעולם המושגים של הקראטה וחובט בשולחן עם ידו.

במהלך דבריו הוא אומר את המילה "שקרן" על ראש הממשלה שמונה פעמים - הוא היה במצב תוקפני והכריז על מרד. בהמשך הוא גם מנסה להגדיל את הטריטוריה שלו על ידי כך שהוא מניח את הידיים על השולחן ומרפקיו בולטים לצד גופו.

עם זאת, כשמופז מתחיל לדבר על הרמטכ"ל בני גנץ - הקול שלו יורד. הנגיעות שלו בשולחן הופכות לרכות יותר ותנועותיו איטיות. ניתן לראות בבירור כי כשהוא מדבר על הרמטכ"ל הוא בא ממקום של רגשות חיוביים, ואילו כשהוא מדבר עם נתניהו הוא מדבר מתוך רגשות שליליים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת