מדיניות העמימות על תקיפה באירן

הבוקר דווח ב"וול סטריט ג'ורנל" שארה"ב מתגברת את האבטחה ואת המיגון של מתקנים אמריקנים במפרץ, זאת כהכנה לאפשרות "לא מתכונן". בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט מתייחס אודי סגל למדיניות העמימות החדשה שמלבה ישראל וארה"ב על תקיפה באירן. וגם: למה הבית הלבן בולם את הסנקציות?

מדיניות העמימות החדשה היא לא האם לישראל יש או אין נשק גרעיני אלא האם ישראל תתקוף או לא תתקוף באירן. את המדיניות הזאת מלבות שתי מדינות - ארה"ב וישראל. האמריקנים אומרים לפי הדיווח הבוקר בעיתון ה"וול סטריט ג'ורנל", שהם לא יודעים אם ישראל תתקוף באירן ולא בטוחים אם היא תודיע להם. בגלל זה לטענתם הם מתגברים את האבטחה ואת המיגון של מתקנים אמריקנים במפרץ זאת כהכנה לאפשרות שיהיה עימות שהם לא יתכננו.

ישראל מצדה אומרת שהבית הלבן חלש זאת למרות שהסנאט והקונגרס העבירו החלטות של סנקציות אמיתיות נגד אירן ולמרות שאירופה מובילה לדבר כזה. הבית הלבן בולם את זה מחשש לעליית מחירי הנפט ואז כשזה המצב אז המסר לאירנים הוא שהאמריקנים לא מוכנים ללכת עד הסוף ואנחנו, ישראל, בעל כורחנו, נשארים האיום היחיד.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

אז זו מדיניות העמימות החדשה - האם ארה"ב משחקת משחק של "אנחנו לא יודעים אם אנחנו יכולים להחזיק את 'הילד המשוגע של המזרח התיכון' - ישראל ולא לא יכולים לשלוט במעשיו?

האם זה בעצם האיום היחידי על הממשל האירני או שגם ישראל מנהלת כאן מדיניות עמימות משלה שהיא אומרת אני לא יודעת אם לתקוף או לא כדי להשפיע על הכוחות הפוליטיים בתוך ארה"ב לקראת מערכת הבחירות? או אולי להשפיע אפילו על אירופה שיכולה עכשיו ללחוץ על אובמה לעשות את הדבר הנכון - קודם כל להדק את הסנקציות ואם לא תהיה ברירה, לקחת בעצמו את שרביט ההובלה של מהלך צבאי התקפי נגד אירן במקום ישראל - וישראל בוודאות תיתן למהלך כזה גיבוי.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת