שבוע פוליטי מסתיים, שנה אסטרטגית מתחילה

השבוע שמסתיים היה שבוע פוליטי סוער עם הצטרפותם של יאיר לפיד ונועם שליט לפוליטיקה, אבל יותר מהשבוע האחרון - חשובה השנה הקרובה שתהיה שנה אסטרטגית. 4 מגמות הן שיקבעו מתי בדיוק יהיו בחירות בישראל ומה ישפיע על החלטת הציבור כשהוא יגיע להצביע בקלפי. כרגע מסתמן כי הן יערכו רק בתחילת שנת 2013

השבוע האחרון היה שבוע פוליטי, או לפחות שבוע עם ריח פוליטי. זה התחיל עם ההחלטה של יאיר לפיד לעזוב את כס המגיש של התכנית "אולפן שישי" וללכת לפוליטיקה, והמשיך עם נועם שליט, המועמד המפתיע שהחליט להצטרף ולהתמודד בפריימריז במפלגת העבודה. פתאום התחילו לדבר על הבחירות, אם יהיו בחירות ומתי יהיו בחירות.

הצטרפו לעמוד הפייסבוק של אודי סגל

האמת היא שהשבוע הוא שבוע פוליטי, אבל דווקא השנה הקרובה היא שנה אסטרטגית. וההחלטות האסטרטגיות הם אלה שיחליטו ויקבעו מתי יהיו כאן בחירות. ההערכה היא שהבחירות לא יהיו השנה, אלא בתחילת שנת 2013.

ארבע מגמות יקבעו מתי יהיו כאן בחירות:

1. המשבר הכלכלי - לא מרגישים את זה בארץ אבל הוא עדיין קיים. ברגע שהוא ידפק כאן על דלתוניו הוא יקבע הרבה מאוד מן הדברים וגם את סדר היום של הבחירות הבאות, אולי.|

אודי סגל, כתב מדיני
2. המערכה מול אירן - בין אם היא תהיה צבאית ישירה, מתקפה או מלחמה ובין אם היא תמשיך באופן שבו היא מתנהלת כיום בצורה של סנקציות וסיכול שקט.

3. האביב הערבי - יש אולי איזה הפוגה אבל נשאלת השאלה מתי האביב הערבי יגיע לשטחים ואיזו השפעה תהיה לו על ההתמודדות בין ישראל לפלסטינים בשטח.

4. ההחלטה האם להעמיד לדין את אביגדור ליברמן - הדבר הזה יכול להשפיע הרבה יותר מתי יהיו בחירות בישראל מאשר הצטרפות של אדם כזה או אחר לפוליטיקה.

לסיכום, הסקרים הם סקרים וטובים ליום בו הם נעשים. המגמות האסטרטגיות הן אלה שיקבעו בסוף מה הציבור רוצה, ממה הוא מפחד ובסוף - מה הוא יבחר?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת