הכלכלן שחור, הכלכלה לבנה

יצחק ג'קי אדרי, פעיל חברתי, משוכנע שפיטוריו של שלמה מעוז הם חלק מגל סתימת הפיות השוטף את מדינת ישראל. בטור מיוחד הוא מזהיר מרמיסת חופש הביטוי על ידי "האליטה האשכנזית הבנקאית השולטת בכלכלה הלבנה" ומשוכנע: מעוז פוטר והושתק, אולם דבריו לא נפלו על אוזניים ערלות

יצחק ג'קי אדרי (יצחק ג'קי אדרי)

שלמה מעוז, הכלכלן הראשי של אקסלנס נשואה, פוטר. הכלכלן השחור פוטר כי "אקסלנס" קיבלה פקודה בנקאית מהאליטה האשכנזית הבנקאית השולטת בכלכלה הלבנה. כשמדובר בכסף, הכלכלה הלבנה מאוד כוחנית וחסרת רחמים. כשיש כסף גדול מתחת לרגליים לבנות ובנקאיות - מותר גם לרמוס ברגל גסה את הזכות לחופש הבעת הדעה.

עומד כלכלן "שחור" ואמיץ בכנס ספיר ומדבר שחורות, אבל אמת היסטורית על הכלכלה הלבנה השולטת. עומד כלכלן "שחור" ומדבר על השוד הלבן של הקרקעות בקיבוצים ובמושבים והוא מתכוון לאמת המרה.

כל גוף כלכלי, כל פירמה עסקית, כל חברה פרטית או ציבורית רשאית לפטר את אחד מעובדיה. אין אפשרות לכפות על מעסיק להעסיק עובד בכוח. מותר לפטר על פי החוק והכלל הראשון הוא הזכות לשימוע שעומדת לזכות העובד המיועד לפיטורים, זכות השימוע היא מהזכויות החשובות ביותר שעומדת לטובת העובד.

הזכות הזאת לשימוע לא עמדה לצד הכלכלן שלמה מעוז. הוא פוטר תקשורתית מכוח הכוחניות האדירה והמפלצתית של כוח הכלכלה הלבנה שכבשה את ישראל ורמסה עד דק את הזכות לחופש הבעת הדעה.

דין ההפחדה

הגל העכור והגורף של סתימת הפיות השוטף את מדינת ישראל מערער את היסודות הדמוקרטיים בזכות לחופש הביטוי. אני יכול לומר בוודאות מוחלטת שפיטוריו המתוקשרים והכוחניים של מעוז נועדו אסטרטגית להסיט את הדיון הציבורי מליבת המורסות העולות מדבריו, ומהצד השני הציבורי לאותת לכולנו, תסתמו את הפה אחרת יבולע לכם. דין העיתונאית קרן נויבך, כדין הכלכלן מעוז. דין ההפחדה.

מעוז פוטר והושתק, אולם דבריו לא נפלו על אוזניים ערלות בחברה הישראלית. נמשיך לממש את זכותנו לחופש הבעת הדעה. השתקתנו על ידי פיטורים תקים בסוף את העם באקטיביזם קשה על הכלכלה הלבנה שמפוררת את כור ההיתוך בישראל, כור ההיתוך שנבנה בדם יזע ודמעות לאורך השנים. 

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת