"ככה אוהבים יהודים - כנועים ותאבי בצע"

בטור מיוחד לחדשות 2 באינטרנט, תוקף אריה אלדד את ההחלטה להסיר את סמל המגן דוד מאמבולנסי מד"א הפועלים ביהודה ושומרון. "החלטה זו של מד"א היא ההוכחה לטענה האנטישמית כי היהודים יהיו מוכנים לעשות כמעט הכל תמורת כסף, מעט כסף", אומר אלדד, ומציע להעביר את השימוש בסמל לאלה שבאמת יהיו גאים בו

ח"כ הפרופ' אריה אלדד (חדשות 2)

לפני כשבע שנים התקבל ארגון מד"א לצלב האדום הבינלאומי. לכאורה, הסתיים בכך בהצלחה תהליך בו החל מד"א בשנת 1950, עת פנה לראשונה בבקשה להתקבל לארגון. עיון מעמיק יותר בסוגיה מגלה כי ה"צלב האדום הבינלאומי" היה מוכן כבר לפני שישים שנה לקבל את מד"א בתנאי שהארגון הישראלי יסכים לא להשתמש בסמל מגן דוד.

המוסלמים (ואפשר גם לא מעט אנטישמים אחרים) התנגדו להכרה בינלאומית בסמל היהודי. מד"א דחה בבוז, במשך עשרות שנים, את התביעה הזו, עד שבא ד"ר נועם יפרח, היום יו"ר הועד הפועל של מד"א, והסכים לתנאי המשפיל הזה וחתם על הסכם עם הצלב האדום. אגב, זהו אותו ד"ר נועם יפרח שעל בחירתו לתפקידו במד"א אמר מבקר המדינה כי "נעשה תוך רמיסת הנורמות הציבוריות ברגל גסה".

מה הרווחנו מההסכם? כמיליון דולר בשנה והזדמנות לעסקני מד"א להתעופף לכנסים בינלאומיים ולהתחכך באלו שסירבו לקבל את הסמל היהודי בין סמלי ארגוני ההצלה הבינלאומיים. שונאי ישראל בעולם אוהבים מאד יהודים כאלו: כנועים ומוחלים על כבודם, כי הם ההוכחה לטענה האנטישמית הוותיקה כי היהודים יהיו מוכנים לעשות כמעט הכל תמורת כסף, מעט כסף. אפילו כשהם פועלים להצלת נפגעי רעידת האדמה בהאיטי הם מוחקים את סמלם הלאומי ומציירים מעוין אדום על האמבולנסים.

מה הפסדנו מההסכם חוץ מהויתור על סמל לאומי? בריאיון לגלי צה"ל גילה היום פר סטנבק, מי שהיה שר החוץ הפיני והיום בכיר בצלב האדום הבינ"ל כי ממש כפי שידענו כבר, אך מד"א התפתל, והכחיש, וטייח וניסה לטשטש: מד"א התחייב שלא לפעול ב"שטחים הכבושים" (יו"ש ומזרח ירושלים), וגם לא להעביר כספי תרומות למד"א לשימוש באזורים אלו.

לקראת ביקורת של נציגי הצלב האדום הזדרז מד"א למחוק את סמלי הארגון מאמבולנסים ביו"ש. מד"א ניסה לטשטש את ה"חרפה" וטען שהוא מוחק סמלים אלו מכל האמבולנסים בארץ הפועלים מטעם מועצות מקומיות ועוד אמרו אנשי מד"א, מפה לאוזן, כי לחשו על אזני ראשי המועצות ביו"ש כי מיד כשיסתלקו הגויים המפקחים - הם יוכלו לשוב ולצבוע את סמלי מד"א על האמבולנסים.

לפיכך הגשתי הצעת חוק האומרת כי מ"חוק מד"א" הקיים בישראל מאז 1950 יימחק הסעיף המעניק לארגון בלעדיות על הסמל. אם הם מתביישים בסמלם - ייטלו אותו כל הארגונים המוכנים כי יתנוסס בגאווה ובכל מקום. לכן אפנה בקריאה לכל תורמי מד"א העושים זאת כדי שהארגון יוכל לטפל באזרחי ישראל ובחיילי צה"ל ביו"ש - בריש גלי. מתוך כבוד לאומי ולא כגנבים בלילה ובמחתרת. כדי שמי שרוצה לתרום אמבולנס למעלה אדומים או לאריאל לא יעביר אגורה למד"א שהתחייב בפני הגויים לא להעביר תרומות ליהודים ביהודה ובשומרון, אלא יעביר את התרומות ישירות למי שישתמש בהן כהלכה.

המאבק הזה יימשך עד שמד"א יודיע קבל עם ועולם כי הוא חוזר בו מההסכם המשפיל שחתם עם הצלב האדום ואין לו שום כוונה למחול על הכבוד הלאומי שלנו בעבור קומץ דולרים. אין די עוד בכך שגם ביו"ש ובירושלים נוסעים אמבולנסים נושאי מגן דוד בניגוד להסכם. את ההסכם צריך לבטל, לא להפר. זה כנראה ההבדל בין מדינה ריבונית ליהודים בגטו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת