הערכות: פרש מהעסקים לפוליטיקה

הבוקר נתבשרנו שמנכ"ל טבע שלמה ינאי, מתכוון לפרוש מתפקידו. במסיבת עיתונאים שכינסה הבוקר ענקית התרופות, הודיע ינאי כי בכוונתו "לפתוח פרק חדש בחיים". קרן מרציאנו סבורה כי על פי כל ההערכות, האיש בעל העבר הצבאי המרשים, עתיד לפנות לחיים פוליטיים

במסיבת עיתונאים שנערכה בתל אביב הבוקר, שיחרר מנכ"ל טבע הפורש שלמה ינאי הודעה על כך שבכוונתו "לפתוח פרק חדש שיכלול שיפור הכלכלה והחברה בישראל". ינאי סירב לפרט מעבר לכך, אך על פי כל ההערכות, פניו מועדות למערכת הפוליטית.

מנכ"ל טבע היוצא חוזר לאחרונה על ידי כמה מהמפלגות בכנסת. הוא בעל עבר צבאי מרשים, ורקע עסקי נרחב. על כן, בהחלט ניתן לשער שהוא הולך לפנות לחיים פוליטיים. בשלב זה, ינאי טרם שיחרר הודעה רשמית, אך מהצהרתו הבוקר ניתן היה להבין שכשיהיה לו משהו קונקרטי ביד, הוא יעדכן את הציבור הרחב.

שלמה ינאי יעזוב את תפקידו כמנכ"ל טבע רק לקראת אמצע שנת 2012, וזאת כדי לאפשר חפיפה מסודרת למחליפו ג'רמי לוין. הרושם הוא שמדובר בתהליך העברה מאוד מסודר של החלפת התפקידים בחברה, שהרי ביום שבו יוצאת הודעה על פרישת ינאי, בענקית התרופות כבר מודיעים על מחליף.

בשנים האחרונות הרווחים עלו אך מניית טבע מדשדשת

קרן מרציאנו (חדשות 2)
המנכ"ל הנכנס ג'רמי לוין, נולד ברום אפריקה וחי בארה"ב, הוא דובר עברית בסיסית, אך התחייב לשפר אותה עם הזמן. בדומה לשלמה ינאי, גם הפעם החליטו בטבע למנות מנכ"ל מבחוץ, ובמקרה הנוכחי המנכ"ל מגיע ממדינה זרה. לא מדובר באדם שהגיע מתוך שורות החברה, אלא בבכיר בחברת תרופות אמריקנית.

אט אט הנהלת טבע הבכירה מאבדת מהצביון הישראלי שלה. עד לפני חמש שנים כיהן כיו"ר החברה המיתולוגי אלי הורוביץ ז"ל, ובהמשך ינאי מונה למנכ"ל. היום במסיבת העיתונאים שנערכה בתל אביב, שמענו הרבה אנגלית, גם מהיו"ר הנוכחי פיליפ פרוסט, וגם מהמנכ"ל האמריקני הנכנס, שהבטיח כי יעלה לארץ.

לצד הסערה בטבע, מניית החברה דווקא התחזקה. עם זאת, ראוי לציין כי בשנים האחרונות, המנייה שנחשבה בעבר למניית העם ולהשקעה בטוחה, לא הניבה תשואה יפה למשקיעים. העניין הזה הוא אולי אחד הדברים המרכזיים שהעיבו על הקריירה ועל הכהונה של ינאי. אמנם המכירות והרווחים של טבע עלו, אך המנייה מדשדשת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת