מיליונר רפובליקני מחפש אהבה

בתחילת הדרך היה הרפובליקני מיט רומני המועמד המוביל של מפלגתו להתמודד מול ברק אובמה על תפקיד נשיא ארצות הברית. לרוע מזלו, כיום רק רבע מהרפובליקנים תומכים בו. למה רומני לא יכול להיות טוב יותר? העובדה שהוא מולטי מיליונר, מורמוני ומתון - לא עוזרת לו במפלגה הרפובליקנית

מיט רומני, המפלגה הרפובליקנית (רויטרס)

מועמד לנשיאות עם פוטנציאל מחפש אהבה: חג המולד הוא זמן נוראי להרגיש בו לא נאהב. לכן זה בדיוק הזמן שבו צריך לפתוח את הלב למועמד האפשרי לנשיאות ארצות הברית, הרפובליקני מיט רומני, שנהנה מכל היתרונות האפשריים מלבד חיבה ממפלגתו שלו.

"אני לא בצרות", אמר רומני בראיון השבוע. "אני עוד יכול להיות המועמד שלנו... או שאולי מישהו אחר יהיה המועמד ואני אחזור לעסקים ולמשפחה , כל אחת מהאפשרויות האלה היא אפשרות טובה", הוסיף.

מיט רומני הוא המועמד המוכן ביותר במרוץ הרפובליקני לנשיאות. אביו רץ לנשיאות בשנת 1968 ורומני בעצמו כבר ניסה לרוץ בשנת 2008. הוא משך הרבה מאוד תומכים, הרבה מאוד פעילים והרבה מאוד תורמים שמתגייסים לעזרתו גם הפעם. לרומני יש קבלות כמושל מוצלח במסצ'וסטס וכמנכ"ל הוועדה האולימפית של משחקי החורף שנערכו בסאלט לייק סיטי ב-2002 . את רוב חייו הוא בילה כיזם ויש לו ניסיון עסקי שבדרך כלל מרשים את הרפובליקנים.

לזמן מה היה נדמה שרומני נועד להתייצב מול הנשיא המכהן ברק אובמה במרוץ לנשיאות שייערך בחודש נובמבר הבא, אבל לרוע מזלו כיום רק רבע מהרפובליקנים ממשיכים לתמוך בו.

מיליונר מורמוני מתון מתאים לארה"ב, אבל לא לרפובליקנים

כשהמרוץ התחיל, עמוס בהרבה מאוד שמות פחות ידועים ממנו, הפופולאריות של רומני העניקה לו את המקום הראשון בסקרים. עם זאת, לאחרונה הוא מוצא את עצמו מתדרדר למקום השני או אפילו לשלישי. בסקר שנערך השבוע עבור רשת הטלוווזיה CNN הוא מתייצב כתף אל כתף עם חבר הקונגרס לשעבר ניוט גינגריץ' - 28% מהרפובליקנים תומכים בשניהם. לא מדובר בחדשות טובות לרומני כי גינגריץ' כבר קיבל יותר קולות והיה במקום הראשון לבדו ואילו רומני תקוע באותו המקום שבו הוא תמיד היה.

למה רומני לא יכול להיות טוב יותר? העובדה שהוא מולטי מיליונר לא עוזרת תמיד, העובדה שהוא מורמוני לא עוזרת והעובדה שהוא מתון ולא שמרן קנאי גם כן לא מסייעת לו.

רומני הוא האיש הכי עשיר במרוץ עם נכסים בשווי 190 מיליון דולר. הוא לא האמריקני הממוצע, הוא שייך לכנסיה שמכירה בקדוש מודרני - המורמונים - ולכן בעיני אמריקנים רבים הוא לא נוצרי רגיל. פעם הוא גם תמך בהפלות ובביטוח בריאות ממלכתי מה שגרם להרבה מאוד רפובליקנים להאמין שהוא לא באמת אחד משלהם.

על הנייר מיט רומני הוא עדיין מועמד חזק מאוד עם פוטנציאל לנצח במרוץ לנשיאות ארצות הברית. הבעיה היא שהוא פשוט לא יכול לשכנע את המפלגה שלו שהוא האיש המתאים לתפקיד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת